Najlepsze hack’n’slashe w które powinieneś zagrać

Gry typu hack’n’slash od kilkunastu lat przyciągają przed ekrany komputerów miliony fanów. Trudno się jednak temu dziwić – w końcu mają w sobie to coś, co wielu graczy ceni najbardziej – niesamowity klimat i szerokie możliwości rozwoju postaci. Nie są również skomplikowane w rozgrywce, choć często ukończenie ich nie należy do najłatwiejszych zadań. Jakie są najlepsze hack’n’slashe w które warto zagrać?

Wśród gier hack’n’slash mamy prawdziwe perełki!

Gry hack’n’slash mają z założenia zapewniać dobrą zabawę. Tutaj nie ma miejsca na spędzanie godzin na wykonywaniu zawiłych zadań. Rozgrywka ma się skupiać na czytelnej, dobrej fabule oraz eliminowaniu setek wrogów w drodze do głównego bossa danego etapu. Jeśli całość okraszona jest miłą dla oka oprawą graficzną oraz klimatyczną ścieżką dźwiękową, to wtedy mamy do czynienia z produkcją kompletną. Wydanych zostało całe mnóstwo gier hack’n’slash. W morzu jednorodnych i nudnych produkcji mamy jednak propozycje ponadczasowe, które zdążyły już uzyskać status kultowych i do których gracze chętnie wracają nawet po latach. Dziś powiemy sobie właśnie o nich, jak i o jednym z ważnych tytułów, debiutującym już za kilka tygodni.

Czytaj też: GeForce Now – kompendium wiedzy

Diablo II Ressurected

Diablo II Ressurected to odświeżona wersja absolutnej klasyki. Choć to pierwsza odsłona Diablo była absolutnym ojcem wszystkich gier hack’n’slash, to tak naprawdę Diablo II spopularyzowało ten gatunek. W ubiegłym roku produkcja powróciła z odświeżoną grafiką (na miarę trzeciej dekady XXI wieku) oraz nieco poprawioną mechaniką rozgrywki. To doskonała propozycja nie tylko dla starych wyjadaczy, ale także dla tych osób, które raczkują w uniwersum Sanktuarium. Oczywiście jeśli chcecie całkowicie wdrożyć się w klimat gry, to polecam Wam wpierw zapoznanie się z pierwszą odsłoną Diablo. Diablo II Ressurected z pewnością przyciągnie Was przed monitory na długie godziny!

Diablo Immortal

Diablo Immortal to produkcja, która dopiero zadebiutuje za niecały miesiąc. Będzie to tak naprawdę pierwsza gra z serii Diablo dla urządzeń mobilnych i pierwsza tak bardzo zorientowana na rozgrywkę on-line. Co ciekawe – zagramy w nią także na komputerach z Windowsem! Fabuła produkcji ma być osadzona między wydarzeniami z Diablo II i Diablo III. Blizzard zaoferuje nam możliwość wyboru jednej z wielu klas (z czasem ma ich być coraz więcej!) oraz umożliwi przemierzanie licznych krain Sanktuarium. Gra zapowiada się naprawdę miodnie. Sam nie mogę się doczekać by sprawdzić ją już 2 czerwca. Na pewno będzie to jeden z najważniejszych hack’n’slashy 2022 roku!

Diablo III

Diablo III to tytuł, który ma już swoje lata na karku. Warto jednak wspomnieć, że Blizzard nadal go wspiera licznymi nowościami i kolejnymi sezonami. W oczekiwaniu na nadchodzące wielkimi krokami Diablo IV warto poświęcić tej grze swój czas. Oczywiście nie obejdzie się bez zakupu dodatku – Reaper of Souls. Produkcja wciąga na długie godziny i choć mechanika rozgrywki znacząco różni się od tego, co oferuje Diablo II, „trójka” ma swoich zagorzałych fanów. Sam lubię do niej wracać od czasu do czasu. Fabuła i przerywniki filmowe to klasa światowa. Jeśli czujecie klimat serii Diablo, to nie przeszkodzi Wam nawet nieco „cukierkowa” grafika.

Path of Exile

Path of Exile to obecnie główny rywal serii Diablo. Nie powinien umknąć Wam fakt, że producent przygotowuje właśnie kolejną odsłonę gry, która w zasadzie będzie rozszerzeniem „jedynki”. Do czynienia mamy z grą typu dark fantasy o ciężkim klimacie i o wiele bardziej zawiłej – niż w przypadku Diablo – fabule. Oprawa graficzna mimo ponad 10 lat na karku trzyma poziom. Niesamowicie rozbudowany jest system rozwoju postaci, który daje graczowi niesamowite możliwości rozwijania swojego awatara. Nieźle prezentuje się także system umiejętności. Ogromny świat Path of Exile to miejsce, w którym wielu śmiałków przepadło na długie godziny.

Grim Dawn

Grim Dawn to trochę niedoceniana, choć bardzo klimatyczna gra typu hack’n’slash. Charakteryzuje ją niesamowita fabuła, ciekawe uniwersum oraz szerokie możliwości rozwoju postaci. Możemy na przykład łączyć ze sobą klasy postaci tworząc ciekawe hybrydy. Zadaniem bohatera jest uratowanie ludzkości przed zagrożeniem ze strony dwóch ras – Aetherials, którzy wykorzystują ludzkie ciała jako zasoby, oraz Chthonians, którzy dążą do zniszczenia rasy ludzkiej. Czy to się uda i czy możliwa będzie odbudowa świata Cairn – to zależy tylko od gracza.

Titan Quest

Titan Quest to hack’n’slash dla wszystkich osób, które interesują się mitologią różnych kultur. Głównym motywem fabuły tej gry jest walka z tytanami chcącymi zniszczyć świat. Aby ich powstrzymać postać kierowana przez gracza będzie musiała przemierzyć wiele krain (takich, jak Grecja, Egipt, Babilon, Chiny, Skandynawia czy Atlantyda. W każdej z nich zmierzy się z charakterystycznymi postaciami znanymi z mitologii. Oprawa graficzna nie powala na kolana, ale jest całkiem przyjemna. Gracz może rozwijać swoją postać w kierunku jednej z kilku dostępnych klas. Może także te klasy łączyć. Całość wciąga na długie godziny!

Sacred I + II

Dwie pierwsze części Sacred to majstersztyk. Trzecią pomińmy milczeniem. Gry powstały na kanwie sukcesu Diablo. Mimo, że w 2022 roku oprawa graficzna tych gier nie powala już na kolana, wielu graczy lubi do nich wracać – m.in. ze względu na ogromny świat gry czy też szerokie możliwości rozwoju postaci. Fabuła obydwu części Sacred jest spójna i ciekawa. Do dyspozycji otrzymujemy sporo ciekawych klas postaci, z których każdą charakteryzują naprawdę ciekawe umiejętności. Dzięki temu możemy produkcje przechodzić na wiele ciekawych sposobów, za każdym razem ciesząc się nieszablonową rozgrywką.

Seria Dungeon Siege

Dungeon Siege to seria trzech gier akcji osadzonych w fantastycznym świecie Ehb. Charakteryzuje je niesamowicie wciągająca fabuła oraz niesamowita – jak na swoje czasy – oprawa graficzna. Ciekawostką jest rzadko spotykana w grach akcji możliwość sterowania poczynaniami całej drużyny postaci. Co więcej – nasze poczynania mają wpływ na członków drużyny, którzy mogą je aprobować, lub im się przeciwstawiać. Nie mamy tu wiele klas do wyboru, ale każda jest na swój sposób wyjątkowa i zapewnia unikalne odczucia z rozgrywki. Seria Dungeon Siege to jedne z najlepiej ocenianych gier hack’n’slash, więc możecie być pewni, że poszczególne części wciągną Was na długie godziny.

Seria Torchlight

Torchlight to seria gier komputerowych za które odpowiadają między innymi osoby pracujące wcześniej przy Diablo. Tytuły z tej serii nie cechuje jednak ciężki, mroczny klimat. Wręcz przeciwnie – okraszone zostały miłą dla oka, komiksową grafiką. Ucho cieszy przyjemna ścieżka dźwiękowa pasująca do klimatu gier. Fabuła wszystkich trzech części obraca się wokół minerału zwanego Żarem, który napełnia uniwersum gier energią magiczną. Jak możemy się domyślać, zadaniem gracza będzie pokonanie istot, które chcą moc żaru wykorzystać w niecnych celach. Do naszej dyspozycji oddane zostanie kilka postaci, które dysponują odmiennymi umiejętnościami. Każda z nich zapewni więc ciekawy gameplay. Wszystko to sprawi, że seria Torchlight zatrzyma Was przed ekranami na długie godziny.

Czytaj też: TOP 5 – podstawki chłodzące do 200 złotych