Hogwart’s Legacy z poważnym opóźnieniem!

Hogwart’s Legacy to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier najbliższych miesięcy. Dla wszystkich fanów uniwersum Harry’ego Pottera nie mamy jednak dobrych wieści. Jeśli oczekiwaliście, że sprawicie sobie nowość jeszcze w tym roku, to mocno się rozczarujecie. Twórcy gry ogłosili bowiem, że termin premiery uległ odczuwalnej zmianie.

Producent swoją najnowszą grę charakteryzuje w kilku zdaniach w następujący sposób:

Spełnij marzenie o nauce w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i wyrusz w niezwykłą podróż po świecie czarodziejów. Poznawaj magiczne zwierzęta, warz eliksiry i ucz się zaklęć, odkrywając tajemnicę pradawnej magii.

Atutami najnowszej gry dedykowanej komputerom i konsolom nowej generacji ma być świetna oprawa graficzna. Twórcy nie skupią się jednak w przypadku omawianego tytułu wyłącznie na pojedynkach z wrogami, ale również położony zostanie nacisk na rozwój naszej postaci. Oczywiście tytuł da nam możliwość eksplorowania świata, który znamy z książek oraz filmów.

Otrzymamy możliwość stworzenia własnego bohatera, który będzie uczniem piątego roku w słynnej szkole. Fabuła natomiast rozgrywać się będzie w XIX wieku. Walka będzie w głównej mierze polegała na rzucaniu kombinacji zaklęć i dobieraniu ich w taki sposób, by jak najbardziej zaszkodziły przeciwnikowi (trzeba będzie znać jego słabości). Oczywiście – jak na rasowego RPG-a przystało – będziemy musieli zadbać o sprzęt dla naszej postaci oraz o odpowiedni rozwój jej umiejętności.

Czytaj też: Creative Stage Air V2 – soundbar dla każdego!

Premiera Hogwart’s Legacy została przełożona na 10 lutego 2023 roku. Jest to data dość odległa. Miejmy nadzieję, że twórcy gry wyrobią się z jej dokończeniem do tego terminu i że nie będą nas czekały żadne niemiłe niespodzianki w postaci kolejnych opóźnień.

Grafika tytułowa: Portkey Games