Jabra Engage 55 – bezpieczne słuchawki dla profesjonalistów!

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zmuszeni byliśmy do pracy zdalnej bądź hybrydowej. Mimo, że zagrożenie powoli mija, wiele firm decyduje się na pozostanie przy takim modelu funkcjonowania. Często więc rozmowy biznesowe i wideokonferencje odbywamy w domowym zaciszu. Warto, byśmy w takich chwilach korzystali z dobrych, nieźle zaprojektowanych akcesoriów. Do naszej redakcji trafiły właśnie słuchawki Jabra Engage 55, które producent reklamuje jako najbezpieczniejsze rozwiązanie w swojej kategorii.

Zawartość zestawu miło zaskakuje!

Sprzęt przyjechał do mnie w całkiem sporych rozmiarów pudełku. Umieszczono w nim oczywiście słuchawki Jabra Engage 55. Oprócz samego urządzenia mamy tu także również stacjonarną ładowarkę (która całkiem nieźle prezentuje się na biurku), kabel microUSB oraz moduł ze złączem USB, dzięki któremu słuchawki połączymy bezprzewodowo z komputerem. Ponadto producent serwuje nam w zestawie praktyczne etui, które pozwoli na wygodne zabranie słuchawek w podróż. Na bogato!

Czytaj też: Jabra PanaCast 20 – rozmowy wideo na najwyższym poziomie

Jakość wykonania? Bez rozczarowania!

Jakość wykonania, jak w przypadku większości produktów Jabra, stoi na bardzo wysokim poziomie. Słuchawki Jabra Engage 55 wykonane są z wysokiej klasy materiałów. Nauszniki zostały wyściełane mięciutką pianką, która nie dość, że pewnie przytrzymuje słuchawki na naszej głowie, to dodatkowo daje nam poczucie niesamowitego komfortu. Dzięki ergonomicznej konstrukcji testowany sprzęt nie tylko doskonale tłumi dźwięki z zewnątrz, ale i sprawia wrażenie niesamowicie lekkiego. Nie będzie nas więc męczył nawet podczas wielogodzinnej pracy.

Największe minusy konstrukcji? W moim odczuciu to, że jest ona dość delikatna, przez co łatwo można ją uszkodzić. Ponadto producent postawił na złącze microUSB, które jest już dość przestarzałe. Rozsądniejszą decyzją byłoby postawienie na USB-C. Więcej zastrzeżeń nie mam.

Prostota obsługi i bezpieczeństwo!

Jabra Engage 55 to zdecydowanie nie jest sprzęt służący do konsumpcji multimediów. Nie połączymy ich z laptopem, tabletem ani telewizorem. Jest to jednak podyktowane względami bezpieczeństwa. Słuchawki połączymy wyłącznie z komputerem z Windowsem bądź macOS na pokładzie za pomocą dedykowanego odbiornika wpinanego w port USB. Jabra chwali się, że zasięg pracy ich słuchawek to 150 metrów. Faktycznie nie gubiły one zasięgu podczas przemieszczania się po całym mieszkaniu. Na słuchawkach mamy w zasadzie dwa przyciski. Jeden z nich umieszczono na pałąku i odpowiada on za wyciszanie mikrofonu. Drugi umieszczono na jednej ze słuchawek i opatrzono logo MS Teams. Jego zadaniem jest odbieranie i kończenie połączeń w aplikacji.

Jak pracuje się z Jabra Engage 55?

Sprawdziłem jak dzięki słuchawkom Jabra Engage 55 prowadzi się rozmowy głosowe. Ze względu na renomę duńskiej marki miałem pod tym względem ogromne wymagania. Nie zawiodłem się. Na tej płaszczyźnie do produktu znanego koncernu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Moi rozmówcy słyszeli mnie perfekcyjnie. Użytkownik Jabra Engage 55 również bardzo dobrze słyszy swoich rozmówców. Ale to żadne zaskoczenie – produkty Jabra w kwestii prowadzenia rozmów to od lat klasa światowa.

Producent na pokładzie testowanych słuchawek forsuje ciekawe, autorskie rozwiązania. Oznaczono je marką SafeTone 2.0. Jabra stawia na takie technologie, jak:

  • PeakStop – zapobiega nagłym wzrostom natężenia dźwięku,
  • IntelliTone 2.0 – ogranicza ogólną ekspozycję na dźwięk,
  • Speech Level Normalization i Intelligent Acoustic Shock Prevention – utrzymują komfortowy poziom dźwięku przez cały dzień.

Jabra Xpress i Jabra Direct to aplikacje dla Windows i macOS współpracujące ze słuchawkami Engage 55. Pozwalają nie tylko na wygodne zarządzanie parametrami pracy urządzenia, ale także skanują serwery producenta w poszukiwaniu aktualizacji oprogramowania dla niego – po to, by Jabra Engage 55 zawsze oferowały użytkownikom najwyższy możliwy poziom zabezpieczeń

Zestaw słuchawkowy Jak pracuje się z Jabra Engage 55? zapewnia do 13 godzin nieprzerwanej pracy między ładowaniami. Oznacza to, że wygodnie będziecie z niego korzystać praktycznie przez cały dzień. Gdy natomiast komunikat głosowy poinformuje o niskim stanie naładowania, możecie skorzystać z ładowarki stacjonarnej bądź po prostu postawić na ładowanie za pośrednictwem kabla. Co ciekawe, sama bateria wbudowana w słuchawki jest wymienna, co oznacza, że możliwe będzie korzystanie z nich przez długie lata! Możliwe jest dokupienie jej u producenta.

Podsumowanie

Jabra Engage 55 to świetne słuchawki do zastosowań profesjonalnych. Są lekkie, wygodne i zapewniają nam wysoki komfort pracy przez cały dzień. Dzięki możliwości połączenia ich wyłącznie z komputerem przez dedykowany adapter zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa połączeń. Te natomiast są niesamowicie wysokiej jakości – jak na Jabrę przystało. Z rozmówcami słyszymy się naprawdę doskonale. Minusy? Stosunkowo delikatna konstrukcja (czasem miałem wrażenie, że słuchawki rozpadną mi się w rękach) oraz brak złącza USB-C. Sugerowana cena producenta za Jabra Engage 55 to od 307 EUR do 381 EUR – w zależności od wybranej wersji produktu (wariantu Teams, lub UC).