Epson L6570 – Urządzenie wielofunkcyjne do domu i biura

Drukuje dwustronnie do 25 stron na minutę, skanuje, kopiuje, faksuje, łączy się zdalnie z wszelkiego rodzaju urządzeniami, drukuje zdjęcia. Jedyne czego nie robi… to kawy.

Nowym wyzwaniem dla firmy Epson jest zdecydowanie zintegrowanie swoich urządzeń wielofunkcyjnych z ekspresem do kawy. Taki sprzęt sprzedawałby się jak gorące bułeczki. Marzenia marzeniami, ale zupełnie poważnie mówiąc jest to mój czwarty test drukarek Epsona i za każdym razem przekonuje się jak kompletne są to urządzenia. Co by nie mówić, konkurencja jest silna, ale dzięki niej wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny staje się coraz bardziej doskonały, a czasem tańszy. Biznesowa drukarka Epson L6570… wymiata.

Biznesowy Top

Epson L6570 to bezkompromisowe urządzenie wielofunkcyjne o wymiarach 425x500x350mm, które zamknięto w bryle przypominającej sześcian. Na górze znajduje się Auto Duplex Feeder, czyli podajnik dokumentów skanera z dupleksem. Trochę niżej znajduje się uchwyt, przy pomocy którego, po uniesieniu klapki do góry mamy dostęp do skanera. Na przedniej ściance zamontowany jest kolorowy, uchylany, panel dotykowy, a tuż pod nim szuflada na gotowe wydruki. Jeszcze niżej znajdują się dwa podajniki na papier A4 o pojemności 250 stron każdy. Po lewej stronie są przezroczyste okienka, w których widać poziom tuszu.

Przeczytaj też: Epson L8180 – Drukarka fotograficzna EcoTank A3+ | CoNowego.pl

Ecotank

Drukarka Epson L6570 ma wiele zalet, ale jedną z ważniejszych jest niewątpliwie system Ecotank. Jest to bardzo wydajny, a zarazem oszczędny system zarządzania i dystrybucji tuszu. Urządzenie wyposażono w cztery pojemniki, w których uzupełnia się tusz. Zasobniki z tuszem są łatwo dostępne, a każdy z czterech kolorów ma specjalne zabezpieczenia, które zapobiegają kapaniu z butelek oraz unikalny zawór, dzięki czemu nie pomylimy się podczas uzupełniania tuszu. Każda z czterech butelek jest jak klucz, który pasuje tylko do jednego zamka. Razem z drukarką otrzymujemy zestaw czterech butelek z tuszem, który wystarczy na 7500 wydruków czarnobiałych lub 6000 kolorowych.

Drukarka, skaner, fax, kopiarka

Wielofunkcyjność Epsona jest imponująca. Jest bardzo wygodny do pracy biurowej, ponieważ drukuje bardzo cicho i szybko w maksymalnej rozdzielczości 4800 x 1200 dpi. Oprócz zwykłych wydruków świetnie sobie radzi z drukowaniem zdjęć na papierze fotograficznym, ulotek, plakatów, kopert i wielu innych w formatach A4, A5, A6, B5, B6, DL i Letter. Z kolei skaner pracuje w maksymalnej rozdzielczości 2400 x 1200 dpi, a dokumenty z niego można wysłać zarówno do komputera jak i urządzeń mobilnych. Z faxu dziś mało kto korzysta, bo jest to dość leciwa technologia, ale są jeszcze firmy, które z niego korzystają, szczególnie te na wschodzie. Punkty xero przechodzą powoli do historii, ponieważ ta opcja stała się już standardem w UW (Urządzenia Wielofunkcyjne).  

Szybka konfiguracja

Wracając na krótko do wątku źródeł druku trzeba powiedzieć, że Epson L6570 pozwala także na zdalne drukowanie z dowolnego miejsca na ziemi i z każdego elektronicznego urządzenia i systemu. Wystarczy zainstalować na komputerze, tablecie lub smartfonie aplikacje Epson Smart Panel, w której znajdziemy centrum zarządzania drukarką, skanerem i faksem. Aplikacja służy też do pierwszej konfiguracji drukarki i występuje w formie czatu z asystentem. Zaraz po zainstalowaniu programu i uruchomieniu drukarki, krok po kroku, wykonujemy polecenia asystenta, który pisze do nas w okienku czatowym. Po krótkiej chwili Epson jest gotowy do pracy. Reasumując UW obsługuje łączność Wi-Fi, Wi-Fi Direct i złącze Ethernet.

Przeczytaj też: HP ENVY Inspire 7200 All-in-One – Drukarka do domu i do biura (conowego.pl)

Podsumujmy

Epson L6570 to urządzenie wielofunkcyjne, obsługujące druk, skan, xero i fax. Zostało zaprojektowane w czystej i estetycznej obudowie w kształcie sześcianu, które bez problemu dopasuje się do większości wnętrz biurowych, ale także do domu. Pracuje bardzo cicho, szybko, ale i oszczędnie. System zarządzania atramentem i głowica drukująca PrecisionCore pobierają minimalną ilość prądu, gdyż nie potrzebują użycia ciepła. Arkuszy papieru nie trzeba często uzupełniać, ponieważ w dwóch szufladach mieści się 500 kartek. Dla domu może wydawać się nieco duża, ale dla biura jest idealna.

Specyfikacja Epson L6570

 • Przeznaczenie produktu: Do domu i małego biura
 • Technologia druku: Atramentowa, kolorowa
 • Maksymalna gramatura papieru: 256 g/m²
 • Obsługiwany typ nośnika: papier zwykły, papier fotograficzny, koperty
 • Obsługiwane formaty nośników: A4, A5, A6, B5, B6, DL, Letter
 • Rodzaje podajników papieru: Kasetowy + tacka, podajnik papieru na 550 arkuszy
 • Liczba podajników papieru: 3
 • Szybkość druku w kolorze: do 21 str./min
 • Szybkość druku w mono: do 25 str./min
 • Maksymalna rozdzielczość druku: 4800 x 1200 dpi
 • Liczba wkładów drukujących: 4
 • System stałego zasilania atramentem (CISS): Tak
 • Maksymalna rozdzielczość skanowania: 2400 x 1200 dpi
 • Maksymalny format skanu: A4
 • Podajnik dokumentów skanera: Tak, z dupleksem (DADF)
 • Wyświetlacz: Wbudowany, dotykowy
 • Interfejsy: USB, LAN (Ethernet)
 • WiFi: Tak
 • Cena: 4879 zł
ZaletyWady
Duża szybkość drukowaniaSpora waga – 18 kg
Bardzo dobra jakość wydruków zwykłych i na papierze fotograficznym
Oszczędny i wydajny Ecotank
Cicha praca
Duże zasobniki na papier – do 500 arkuszy