Discord i Xbox stawiają na współpracę!

Discord to jeden z najpopularniejszych na rynku komunikatorów dla graczy. Trudno się jednak temu dziwić. Oferuje nam szerokie możliwości w bardzo praktycznej formie. Do tej pory jednak korzystanie z rozwiązania nie było możliwe w przypadku konsol Xbox. To się jednak właśnie zmienia, a Discord trafia na pokład naszych gamingowych urządzeń.

Kolejny as w rękawie Microsoftu?

Współpraca Microsoftu z Discordem to coś, na co czekaliśmy od lat. Co prawda z rozwiązania mogliśmy korzystać do tej pory – na przykład logując się do niego z poziomu smartfona. Nie było to jednak do końca wygodne rozwiązanie. Dlatego też aplikacja Discorda dla Xboxa na pewno zostanie bardzo ciepło przyjęta przez graczy. Koncern z Redmond nie podaje niestety na razie żadnej konkretnej daty związanej z debiutem apki na swoich konsolach.

Skoro jednak została oficjalnie zapowiedziana to możemy się spodziewać, że od jej udostępnienia dzieli nas maksymalnie kilka tygodni. Dowiedzieliśmy się natomiast, że by korzystać z Discorda na Xboxie, konieczne będzie połączenie kont w obydwu usługach. To jednak dość prosta czynność, którą Microsoft przedstawia na poniższym wideo:

Czytaj też: Legenda powraca! Nowe gry w drodze?

Miejmy nadzieję, że Xbox i Discorda czeka na polu współpracy świetlana przyszłość. Oby wdrożenie rozwiązania przebiegło w bezproblemowy sposób. Na pewno gracze będą z niego mieli pożytek przez długie lata! Sam korzystam z Discorda i uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie w swojej klasie.