Zwycięzca turnieju esportowego na Stadionie Śląskim

X-com AGO triumfuje w Pucharze Narodowej Drużyny Esportu. Zakończył się właśnie turniej esportowy w Counter Strike: Global Offensive, przeprowadony podczas Europejskiego Forum Przyszłości w Chorzowie.

Zwycięzcy pokonali w finale HONORIS. Dzięki temu, oprócz skasowania 20 tysięcy złotych, już w listopadzie pojadą do Budapesztu, by wziąć udział w V4 Future Sports Festival 2021.

Wcześniej, Jastrzębie dzięki bardzo dobremu występowi Karola „rallena” Rodowicza i Michała „snatchiego” Rudzkiego,  zaczęły od zwycięstwa wynikiem 2:0 nad Wisła All iN! Games Kraków. Nieco wcześniej zaś w pierwszym półfinale HONORIS zaskakująco łatwo poradziło sobie z Izako Boars, które także ograło w stosunku 2:0.

Był to jeden z ostatnich występów x-com AGO w tym składzie. Z drużyną żegnają się właśnie kluczowi zawodnicy rallen i snatchie po dziewięciu miesiącach współpracy.

„Nasze drogi z AGO się rozchodzą – przyznał w opublikowanym przez siebie oświadczeniu rallen. – Uznałem, że najlepsze dla mnie będzie kontynuowanie mojej kariery w nowym środowisku. Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale zawsze staraliśmy się wybrać najlepsze rozwiązanie dla drużyny. Chciałbym podziękować organizacji, a przede wszystkim zawodnikom Furlanowi, snatchiemu, fiklasowi, reatzowi, lemanowi oraz trenerowi za współpracę i zaangażowanie”.

Obecny skład x-kom AGO:

Damian „Furlan” Kisłowski
Maciej „F1KU” Miklas
Eryk „leman” Kocęba
Szymon „kRaSnaL” Mrozek
Mikołaj „minirox” Michałków – trener

V4 Future Sports Festival 2021, do którego awansował zwycięzaca chorzowskiej imprezy odbędzie się między 14 a 21 listopada. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 300 tysięcy euro, z czego dla zdobywców mistrzowskiego tytułu przewidziano 150 tysięcy euro.

Zobacz też:

https://conowego.pl/aktualnosci/duzy-turniej-esportowy-na-stadionie-slaskim-105609