Duży turniej esportowy na Stadionie Śląskim

Narodowa Drużyna Esportu – powołana w roku 2019 przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę a koordynowana przez organizację non – profit Esport Association  zorganizuje turniej w Counter-Strike: Global Offensive na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Zawody wyłonią polskiego reprezentanta, który pojedzie na turniej główny V4 Future Sports Festival do Budapesztu. Do wygrania będą również pieniądze – 40 tysięcy złotych.

Sam turniej Puchar Narodowej Drużyny Esportu odbędzie się w dniach 6-8 października 2021. Jednocześnie na Stadionie Śląskim będzie trwać Europejskie Forum Przyszłości czyli spotkanie poświęcone najistotniejszym wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym współczesnego świata.

V4 Future Sports Festival to turniej organizowany w listopadzie w Budapeszcie, w którym udział wezmą najlepsze drużyny Grupy Wyszehradzkiej, a także kilka zespołów  z pozostałej części Europy. W puli nagród na węgierskich zawodach znajduje się aż 300 tysięcy euro.

Jednym z uczestników będzie HONORIS. Obecni Mistrzowie Polski to zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa i Filipa „NEO” Kubskiego czyli projekt dwóch byłych członków legendarnej Złotej Piątki.