Wielki sukces Polaków. Powalczą o 2 miliony dolarów!

Dzisiejszej nocy zespół Pawła „dychy” Dychy i Olka „Hadesa” Miśkiewicza czyli fiński ENCE pokonał faworyzowany G2 Esports w ćwierćfinale Intel Extreme Masters Fall 2021 i nie tylko awansował do półfinału, ale zagwarantował sobie występ na PGL Major Stockholm!

W ten sposób obaj Polacy jeszcze w tym miesiącu zadebiutują na turnieju najwyższej rangi w Counter Strike: Global Offensive!

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się między 26 października a 7 listopada. Udział w zawodach wezmą 24 drużyny, które walczyć będą o 2 miliony dolarów – największą pulę nagród w historii Majorów CS:GO.

Polacy po zaciętej walce pokonali rywali 2:1. Pewnie zwyciężając na pierwszej mapie Mirage 16:8, przegrywając na Nuke 7:16 . W decydującym starciu na Dust 2 zakończyli ten thriller 22: 18.

W dzisiejszym półfinale ENCE zmierzy się z Astralis.

Jeszcze jeden Polak ma szansę na udział w najbliższym Majorze. To Michał „Michu” Muller, który wraz z kolegami z Evil Geniuses poszuka szansy w boju z EXTREMUM w rozgrywkach w Ameryce Północnej. Awans zapewni sobie zwycięzca tego spotkania.

Trzymamy kciuki!