Xiaomi Mi Band 7 oficjalnie!

Długo czekaliśmy na premierę opaski sportowej Xiaomi Mi Band 7. Nieco się ona opóźniła między innymi ze względu na sytuację COVID-ową w Chinach. Oto jednak jest i ona – oficjalnie. Rewolucji wizualnej nie ma. Ale czy zmiany w porównaniu do poprzednika są tak daleko idące, że nowość od Xiaomi zdobędzie serca fanów opasek fitness i sprzeda się znakomicie? Sprawdźmy!

fot. Xiaomi

Opaska od Xiaomi będzie hitem!

Potwierdziły się dzisiaj wcześniejsze doniesienia związane z opaską od Xiaomi. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz AMOLED o wielkości 1,62 cala i rozdzielczości 192×490 pikseli. Maksymalna jasność ekranu to 500 nitów. Będzie więc on bardzo czytelny podczas korzystania z opaski na zewnątrz. Do dyspozycji użytkownika oddane zostało niemal sto różnych, stylowych tarcz. Jest też funkcja AoD (Always-on-Display), która pozwoli na wyświetlanie informacji o godzinie bez wybudzania urządzenia.

Xiaomi Mi Band 7 to aż 120 trybów sportowych. Ponadto do naszej dyspozycji oddano funkcję pomiaru VO2 i poziomu nasycenia krwi tlenem a także pulsometr. Opaska jest wodoodporna do 50 metrów. Akumulator ma pojemność 180 mAh i – według Xiaomi – ma zapewnić do 15 dni (typowe użytkowanie) lub do 9 dni (intensywne użytkowanie) nieprzerwanej pracy między ładowaniami. Co warto zaznaczyć – opaska NIE ZOSTAŁA wyposażona w moduł GPS.

fot. Xiaomi

Czytaj też: Samsung Galaxy Watch 4 w końcu z wyczekiwaną nowością!

Nie znamy jeszcze polskiej ceny Xiaomi Mi Band 7. W Chinach została ona ustalona na 249 juanów. Po bezpośrednim przeliczeniu daje nam to około 160 złotych. Możemy więc spodziewać się, że po doliczeniu polskich podatków cena nie powinna się zbytnio różnić od ubiegłorocznej edycji. Oczywiście gdy opaska będzie dostępna nad Wisłą – przetestujemy ją dla Was!

Grafika tytułowa: Xiaomi