Wreszcie! Surface Duo z Androidem 11!

Surface Duo to bardzo praktyczny smartfon od Microsoftu, który zadebiutował na rynku w 2020 roku. Od tego czasu jednak nie otrzymał żadnej dużej aktualizacji Androida – o czym wspominaliśmy Wam już jakiś czas temu. Koncern z Redmond jednak usilnie pracował nad przygotowaniem dla wspomnianego produktu nowej wersji systemu i oto jest – Android 11! Na jakie nowości powinni przygotować się użytkownicy?

Surface Duo wreszcie z aktualizacją!

Android 11 dla Surface Duo przynosi kilka bardzo istotnych nowości. Przede wszystkim dodano możliwość korzystania z ekranowego kontrolera podczas gry w produkcje z Xbox Game Pass (mam na myśli grę w chmurze). Ponadto Microsoft stawia na udoskonalenia związane z obsługą ekranów. Interfejs aplikacji OneDrive będzie teraz dwuekranowy. Łatwiejsze ma być również przenoszenie plików między folderami. Warto wiedzieć także o tym, że korzystając ze stylusa będziemy mogli przypisać naciśnięcie jego końcówki do uruchomienia aplikacji OneNote. Bardzo przydatne rozwiązanie.

Microsoft zadeklarował, że w przeciągu kilku kolejnych miesięcy użytkownikom Surface Duo zostanie udostępniona kolejna, duża aktualizacja. Będzie to Android 12L, który został zaprojektowany przez Google z myślą o urządzeniach wyposażonych w dwa ekrany, bądź też z myślą o składanych smartfonach czy tabletach. To dobra wiadomość – obsługa urządzenia powinna być wtedy jeszcze bardziej wygodna i intuicyjna. Koncern z Redmond wywiązał się z deklaracji aktualizacji urządzenia do Androida 11, więc i o kolejną wersję oprogramowania powinniśmy być spokojni.

Czytaj też: Ford Bronco Raptor – potężna bestia dla fanów terenowego ekstremum!

Szkoda, że Microsoft potrzebował tyle czasu, by zapewnić użytkownikom Surface Duo dużą, porządną aktualizację. Mam nadzieję, że z tej sytuacji zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski i że nie powtórzy się ona w przypadku Surface Duo drugiej generacji. W przeciwnym razie zaufanie fanów do koncernu mogłoby zostać poważnie nadszarpnięte.