Ford Bronco Raptor – potężna bestia dla fanów terenowego ekstremum!

Ford Bronco Raptor to jedna z najpotężniejszych terenówek w ofercie amerykańskiego koncernu. Samochód przygotowany został przygotowany przez Ford Performance specjalnie z myślą o miłośnikach ekstremalnej jazdy terenowej. W dobie downsizingu i elektryfikacji takich modeli na rynku mamy coraz mniej. Sprawdźmy więc co warto wiedzieć o nowym, niezwykłym modelu amerykanów.

fot. Ford

Potężna terenówka zaprzecza idei eko-jazdy!

Bronco Raptor został osadzony przez inżynierów Forda na ramie wykonanej ze stali o bardzo wysokiej wytrzymałości. Ponadto postawiono na odmienne od seryjnych wieże amortyzatorów oraz system zawieszenia Raptor HOSS 4.0. Pomoże to w pokonywaniu ekstremalnych przeszkód terenowych. Także z myślą o nich oraz o ochronie podzespołów Bronco Raptora całe podwozie zostało solidnie zabudowane płytami ochronnymi. Samochód osadzono na 37-calowych oponach terenowych. Sercem Forda Bronco Raptor jest trzylitrowy silnik EcoBoost V6 podkręcony prawdopodobnie do mocy 400KM. Współpracuje on z automatyczną 10-biegową skrzynią SelectShift. Napęd 4×4 oferuje trzy tryby pracy oraz sprzęgło o zwiększonej wydajności.

Wnętrze nowości od Forda jest nowoczesne, ale dość surowe. Wykończono je winylem oraz włóknem węglowym. Kierownica wyprofilowana została w taki sposób, by zapewniała kierowcy pewny chwyt. Obok niej umieszczono manetki zmiany biegów. W centrum kokpitu umieszczono ekran o przekątnej 12″, którego zadaniem jest wyświetlanie nam najważniejszych informacji dotyczących jazdy i wyników pojazdu. Fani dobrego brzmienia docenią natomiast siedmiogłośnikowy system z subwooferem.

Czytaj też: Ford stawia na elektryfikację gamy! Kolejny model ze zwiększoną produkcją?

fot. Ford

Terenówka Forda to prawdziwy biały kruk w coraz bardziej nudnym świecie motoryzacji zmierzającym ku elektryfikacji. Bronco Raptor – co ciekawe – nie będzie niebotycznie drogi. Ceny nieoficjalnie startować mają od 48 000 dolarów (czyli od około 200 000 złotych). Pierwsze egzemplarze mają trafić do właścicieli jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku.

Grafika tytułowa: Ford