Windows 11 22H2 – znamy datę premiery!

Windows 11 22H2 to bardzo wyczekiwana aktualizacja dla najnowszego systemu Microsoftu, która przynosi wiele ciekawych udoskonaleń, czyniących „jedenastkę” jeszcze bardziej dojrzałym oprogramowaniem. Owe funkcje testowane były od dłuższego czasu w ramach zamkniętych i – następnie – otwartych beta testów. Najwyraźniej kompilacja została pozbawiona błędów i z tego powodu – już niedługo skorzystamy z niej wszyscy.

Windows 11 22H2 już niedługo?

Microsoft zamierza postawić w przypadku Windows 11 w najbliższym czasie zarówno na nowości dla pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Te pierwsze sprawią, że korzystanie z oprogramowania będzie jeszcze przyjemniejsze. Drugie z kolei poprawią naszą produktywność. Sprawdźmy czego konkretnie możemy oczekiwać po wspomnianej aktualizacji.

  1. Zmian wizualnych doczekają się pasek jasności ekranu oraz pasek głośności, które zostaną dostosowane do standardów Windowsa 11.
  2. W menu powiadomień pojawi się skrót do funkcji Sesja koncentracji, która pozwala na wyłączenie rozpraszających nas powiadomień w celu zwiększenia naszej produktywności.
  3. Pojawi się możliwość tworzenia folderów w Menu Start.
  4. Wróci możliwość przeciągania elementów do ikony paska zadań celem otwarcia ich w powiązanej z ikoną aplikacji.
  5. W menu Ustawienia pojawi się dostęp do informacji związanych z Kontem Microsoft oraz Microsoft Rodzina.
  6. W systemie będzie można ustawić automatyczną tapetę. Mechanika będzie identyczna jak w przypadku ekranu blokady.
  7. Windows Update będzie przeprowadzać aktualizacje systemu w taki sposób, by minimalizować ślad węglowy.
  8. Możliwe będzie przypinanie plików do widoku głównego Eksploratora plików.
  9. Menedżer zadań zyska zupełnie nową szatę graficzną w stylu Windowsa 11.
  10. Nowy interfejs trafi również do Rejestratora dźwięku.

Czytaj też: Android 13 oficjalnie! Co nowego?

Kiedy wszyscy sprawdzimy Windows 11 22H2? Wstępnie mówi się o udostępnieniu aktualizacji 20 września. Miejmy nadzieję, że wdrożenie w skali globalnej przebiegnie bez większych problemów i że już wkrótce wszyscy będziemy się cieszyć praktycznymi ulepszeniami systemu od Microsoftu!

Grafika tytułowa: Microsoft