Android 13 oficjalnie! Co nowego?

Po wielu miesiącach wyczekiwania doczekaliśmy się! Oto on – Android 13. Google dość niespodziewanie udostępniło swoje oprogramowanie już w Sierpniu. Najwyraźniej wszelkie testy systemu przeprowadzone zostały bardzo sprawnie i nie powodował on już żadnych problemów na urządzeniach testerów. Jakich nowości powinniśmy się spodziewać w Androidzie 13?

fot. Google

Jakie zmiany dla Androida w tym roku?

Na jakie usprawnienia postawi Google w przypadku Androida 13? Nie będą rewolucyjne, lecz koncern z Mountain View zakłada, że poprawią nasze odczucia podczas korzystania ze smartfonów. Standardowo amerykanie postawią na lepsze zarządzanie pamięcią czy też poprawki w kwestii bezpieczeństwa i ochrony prywatności.

Ucieszą się gracze. Android 13 ma bowiem oferować funkcję szybszego ładowania gier poprzez chwilowe zwiększenie wydajności procesora. Ponadto możliwe będzie przełączanie profili użytkownika z poziomu ekranu blokady (gratka dla właścicieli tabletów). Ciekawostką ma być natomiast możliwość regulacji natężenia światła w funkcji latarki.

Na liście nowości znalazło się także wiele pomniejszych pozycji, jak ulepszone sterowanie multimediami, wsparcie dla Bluetooth LE Audio i MIDI 2.0. Na tabletach poprawek doczekał się pasek zadań. Możemy liczyć na wsparcie dla HDR w aplikacjach aparatów innych firm oraz przebudowany przełącznik wyjścia multimediów.

Czytaj też: Streamingowe plany YouTube

Nowy Android jest już dostępny do pobrania w oficjalnym kanale dla wszystkich wspieranych smartfonów Pixel od Google. W ciągu najbliższych tygodni wdrożenie wystartuje w przypadku topowych producentów smartfonów z Androidem na pokładzie. Gdy tylko pojawią się w tej kwestii oficjalne harmonogramy – będziemy informować.

Grafika tytułowa: Google