Wiemy już, jak będzie wyglądał pierwszy składany smartfon Oppo

Firma przekonuje, że po 10 latach szybkiego rozwoju producenci smartfonów doszli do ściany, a Oppo Find N ma przynieść niezbędne zmiany w sposobie myślenia.

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o tym, że jedną z premier zaprezentowanych przez Oppo Inno Day będzie pierwszy składak chińskiego producenta – Oppo Find N. Firma zaprezentowała dziś pierwsze zdjęcie złożonego modelu, jeszcze więcej szczegółów dotyczących strony wizualnej urządzenia ujawniła na profilach w mediach społecznościowych, gdzie zostało opublikowane krótkie wideo – możecie zobaczyć je poniżej: 

Pete Lau, dyrektor ds. produktów w Oppo powiedział, że pierwszy składany smartfon Oppo jest efektem czterech lat pracy, w trakcie których powstało 6 generacji prototypów urządzenia. Find N ma być też odpowiedzią firmy na pytanie o to, jak mają wyglądać smartfony przyszłości. Lau twierdzi w komunikacie, że po dekadzie błyskawicznego rozwoju branża dotarła do ściany, osiągając granice możliwości jeśli chodzi o szybkie ładowanie, wysokie częstotliwości odświeżania, zaawansowaną fotografię mobilną czy łączność 5G, dlatego potrzeba rewolucji w sposobie myślenia. Jednak czy będzie nią Oppo Find N? 

Jak widzimy na udostępnionych materiałach, model będzie miał rozkładany ekran wewnętrzny i pomocniczy ekran zewnętrzny, prawdopodobnie będzie też posiadał potrójny aparat fotograficzny. Choć na razie brakuje informacji na temat szczegółowej specyfikacji urządzenia, to na pierwszy rzut oka trudno oprzeć się wrażeniu, że model będzie miał wiele wspólnego ze składakami Galaxy Z Samsunga. Lau przekonuje jednak, że zastosowane zawiasy czy wyświetlacze to obecnie najwyższy dostępny standard, mający popchnąć do przodu wrażenia użytkowników z korzystania z tego typu urządzeń. 

Czytaj też: Oppo pokazało wysuwany aparat, inny niż dotychczasowe pop-upy w smartfonach

“Wierzymy, że dobry produkt musi być przede wszystkim piękny i przyjemny – prosty jeśli chodzi o design, naturalny i wygodny w kwestii zastosowanych materiałów. Musi oferować wysoką wydajność przy zachowaniu odpowiedniej wagi i rozmiaru, a składane urządzenie z dużym ekranem musi dobrze leżeć w dłoni. OPPO Find N osiągnął każdy z tych celów” – mówi szef produktów Oppo. 

Na więcej informacji na temat urządzenia nie będziemy musieli długo czekać. O tym, czy Find N będzie zgodnie z zapowiedzią “powiewem świeżości w coraz bardziej zhomogenizowanej branży” przekonamy się już 15 grudnia.