Synology pokazało nową platformę pamięci masowej dla MŚP

Oferta firmy została też wzbogacona o trzy nowe modele dysków SSD.

Wczoraj Synology ogłosiło wprowadzenie na rynek Synology FlashStation FS2500 – wszechstronnej platformy pamięci masowej, zaprojektowanej z myślą o wdrożeniach IT w firmach wymagających szybkiej pamięci o niskich opóźnieniach, w tym maszyn wirtualnych i zadań postprodukcji. Urządzenie zapewnia ponad 170 000/82 000 operacji losowego odczytu/zapisu wielkości próbki 4K oraz dwa porty 10GbE z możliwością rozbudowy do 10/25 GbE, a jego niezawodność i prostotę konserwacji gwarantuje system operacyjny DiskStation Manager. 

Sprzęt wyróżnia się pojemnością i prostotą instalacji, w czym pomaga kompaktowa obudowa o wysokości 1U,  mieszcząca 12 2,5-calowych kieszeni na dyski SATA. „Niewielkie rozmiary sprawiają, że jest to uniwersalne rozwiązanie, które można wdrożyć w urządzeniach brzegowych lub w aplikacjach mobilnych” — mówi Julien Chen, menedżer produktu w firmie Synology. 

Czytaj też: Synology 2022 AND BEYOND – oto nowe rozwiązania tajwańskiego koncernu!

Wraz z premierą nowego modelu z oferty serwerów z dyskami flash Synology zaktualizowało też wprowadzoną na rynek w ubiegłym roku ofertę dysków SSD. Trzy nowe modele, SSD SAT5210 SATA, SSD SNV3410 i SSD SNV3510, zapewniają wiodącą w swojej klasie spójność i niezawodną wydajność w zakresie pamięci masowych składających się z dysków flash oraz zadań pamięci podręcznej.

— Przy ciągłych zakłóceniach w łańcuchu dostaw dla nikogo nie było zaskoczeniem, że dostawcy zaczęli wymieniać komponenty — mówi Julien Chen. — Dla użytkowników końcowych często oznacza to, że w kwestii danych technicznych kupowanych produktów muszą zdać się na szczęście. Nie ma to miejsca w przypadku naszych dysków SSD, ponieważ rygorystyczne testy w połączeniu z procesami sprawdzania poprawności gwarantują optymalne działanie naszych systemów.

Analizy okresu eksploatacji  są oparte na rzeczywistych obciążeniach, zapewniając dokładniejsze i wygodniejsze informacje zespołom IT. Przyszłe aktualizacje oprogramowania sprzętowego dysków będą dostarczane bezpośrednio przez system Synology DSM w celu zminimalizowania zakłóceń. W poniższej tabeli znajdziecie porównanie poszczególnych dysków pod względem specyfikacji: