Większa sprzedaż droższych iPhone’ów

Firma badawcza TrendForce poinformowała, że Apple ogranicza produkcję iPhone’a 14 Plus i zwiększa produkcję droższego iPhone’a 14 Pro ze względu na słabnący popyt na model klasy średniej.

W raporcie stwierdzono, że udział droższych serii iPhone 14 Pro wzrósł do 60% całkowitej produkcji. Z pierwotnie planowanych 50%, a w przyszłości może wzrosnąć do 65%.

Koncentracja Apple na modelach z wyższej półki może pomóc przeciwdziałać zatorowi sprzedaży smartfonów. W samym środku kryzysu chipów popularne urządzenia klasy premium Pro i Pro Max firmy Apple, pomogły firmie zwiększyć zysk.

Raport TrendForce wskazuje, że rosnące stopy procentowe w USA mogą ograniczyć wydatki konsumentów w 2023 roku, osłabiając popyt na iPhone’y. Może to doprowadzić do spadku produkcji nawet o 14% rok do roku do 52 milionów sztuk.

Według analityków, badających rynek, wersje Pro i Pro Max iPhone’a 14 sprzedają się w szybkim tempie. Popyt na model podstawowy, zazwyczaj najlepiej sprzedający się Apple, rozczarowuje.

Apple był jedynym dostawcą z pierwszej piątki największych sprzedawców, który odnotował wzrost sprzedaży w trzecim kwartale, zwiększając swój udział w globalnym rynku smartfonów z 15% do 18%. Wzrost udziału nastąpił, gdy rynek smartfonów skurczył się o 9%. Informuje ekspercka firma zajmująca się badaniami nad kanałami technologicznymi i smartfonami – Canalys.

W zeszłym miesiącu Apple zapowiedział, że ​​wyprodukuje swojego najnowszego iPhone’a 14 w Indiach. Przenosi część swojej produkcji z Chin, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem wynikającym z rosnących napięć między Waszyngtonem a Pekinem.

Czytaj także: Apple zakłada rekordową sprzedaż iPhone’a 14!