Większa podaż niemieckich elektryków w Chinach

BMW oficjalnie rozpoczęło produkcję pojazdów elektrycznych w nowej fabryce w Chinach. Inwestycja kosztowała niemieckiego producenta samochodów 2,25 miliarda dolarów.

Zakład Lydia, trzeci zakład montujący samochody BMW w Państwie Środka zlokalizowany jest w północno-wschodnim mieście Shenyang w prowincji Liaoning. Dzięki pojazdom, tam wyprodukowanym, BMW zwiększy roczną produkcję na największym światowym rynku motoryzacyjnym z 700 tysięcy do 830 tysięcy pojazdów.  

Zakład został zaprojektowany tak, aby był w stanie elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby rynku i produkować samochody elektryczne zasilane bateriami na dostosowanych do tego liniach produkcyjnych.

Pierwszym modelem, który zjedzie z linii produkcyjnej fabryki w Lydii, jest i3. W pełni elektryczny średniej wielkości sportowy sedan, poinformował producent. BMW zwiększy gamę swoich modeli EV dla chińskich klientów do 13 w przyszłym roku.

Prawie jedna czwarta samochodów sprzedanych w Chinach w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku to pojazdy z elektrycznym napędem. Tak wynika z danych China Association of Automotive Manufacturers.

BMW na swoim największym rynku sprzedało w pierwszym kwartale 208 507 aut. Oznacza to 9,2% spadek w porównaniu z rokiem poprzednim, jak wynika z danych firmy.

Czytaj także: Autonomiczne taksówki powoli podbijają Chiny