Peugeot 408 oficjalnie! Będzie hit?

SUV-y i crossovery trzęsą w ostatnich latach rynkiem motoryzacyjnym. Producenci samochodów coraz bardziej zdają sobie z tego sprawę i często w swoich ofertach zastępują kompakty i limuzyny właśnie modelami o nieco podwyższonym nadwoziu. Peugeot zaprezentował właśnie model 408. Jest to crossover o dynamicznej linii nadwozia, który może się podobać! Co warto o nim wiedzieć?

Peugeot 408 to ładny crossover!

Peugeot 408 to naprawdę ładny samochód, który wpisuje się w aktualną filozofię stylistyczną francuskiego koncernu. Jest to dość duże auto – jego długość to niemal 4,7 metra. Rozstaw osi to natomiast 2,79 m. Jeśli chodzi o jednostki napędowe, do wyboru otrzymamy silnik 1.2 PureTech o mocy 130 KM oraz dwa napędy hybrydowe o mocy 180 i 225 KM. Standardem będzie automatyczna, ośmiobiegowa skrzynia.

We wnętrzu znajdziemy znany fanom francuskiej marki system i-Cockpit. Poza tym deska rozdzielcza skrywa cztery porty USB i ładowarkę indukcyjną. Nie zabraknie wsparcia dla Android Auto i Apple Car Play. Peugeot 408 serwuje nam różne systemy poprawy bezpieczeństwa jazdy. Mamy tu Drive Assist 2.0, Night Vision, monitorowanie martwej strefy i ruchu poprzecznego oraz matrycowe reflektory LED. Bagażnik charakteryzuje pojemność 536 litrów.

fot. Peugeot

Czytaj też: To koniec legendy! Ford rezygnuje z Focusa!

No cóż – u dealerów nowy Peugeot 408 wyląduje na początku przyszłego roku. Dopiero po kilku miesiącach poznamy pierwsze wyniki sprzedaży i dowiemy się, czy prezentowany crossover zostanie ciepło przyjęty przez fanów czterech kółek.

Grafika tytułowa: Peugeot