Ważna nowość w Dysku Google!

Dysk Google to jedna z najpopularniejszych usług chmurowych, z których korzystają chętnie nie tylko użytkownicy prywatni, ale i przedsiębiorstwa (na przykład w ramach Google Workspace). Koncern z Mountain View regularnie wzbogaca rozwiązanie o nowe rozwiązania mające uczynić pracę z nim jeszcze wygodniejszą. Tym razem w nasze ręce trafi bardzo praktyczna nowość.

Dysk Google ochroni przed spamem?

Dysk Google zostanie wzbogacony o folder „Spam”. Amerykański gigant zapewnia, że będą tam trafiały wszystkie odnośniki, które mogą okazać się dla nas natarczywe lub wręcz niebezpieczne. Do folderu będziemy mogli także dodawać samodzielnie nie interesujące nas treści. Będą tam przechowywane przez maksymalnie 30 dni, a po ich upływie – usuwane.

Póki co, rozwiązanie testowane jest przez Google na wybranych rynkach – w tym na rodzimym, amerykańskim. Przedstawiciele koncernu poinformowali już jednak, że folder „Spam” zostanie sprawnie udostępniony także w innych regionach – także w Polsce. Ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Czekam z niecierpliwością. Bardzo chętnie sprawdzę jego skuteczność.

Czytaj też: Microsoft podpadnie użytkownikom Windows 10?

Dajcie znać w komentarzach, czy Waszym zdaniem taki folder „Spam” jest potrzebny na Dysku Google. Moim zdaniem to bardzo potrzebne szczególnie obecnie, gdy cyberprzestępcy imają się różnych metod, by dobrać się do naszych wrażliwych danych.

Grafika tytułowa: Anete Lūsiņa / Unsplash