Znamy nazwę systemu dla gogli Apple!

Nie od dziś wiadomo, że Apple chce nam pokazać w tym roku swoje gogle do rozszerzonej/wirtualnej rzeczywistości. W ich kwestii nurtuje nas jednak nadal wiele pytań. Na jedno z nich jednak doczekaliśmy się właśnie odpowiedzi. W sieci potwierdzają się informacje wskazujące na to, jaką nazwę będzie nosił system im dedykowany!

fot. Carles Rabada / Unsplash

Nowy system Apple to xrOS

Informacje o rzekomej nazwie oprogramowania dla gogli Apple pojawiły się już w sieci jakiś czas temu. Udostępnił je nie kto inny, jak Mark Gurman z Bloomberga, który bardzo często trafnie przewiduje kolejne poczynania koncernu z Cupertino. Nadal jednak były to informacje nieoficjalne, które nie znajdowały pokrycia w poczynaniach amerykańskiego giganta.

Dziś ciekawe wieści opublikował związany z Vox Media Parker Ortolani. Apple miało zarejestrować w Nowej Zelandii znak słowny xrOS zapisany charakterystyczną dla koncernu z Cupertino czcionką San Francisco. To jednoznaczne potwierdzenie nowej nazwy dla oprogramowania. Apple już jakiś czas temu zarejestrowała znaki towarowe xrOS i realityOS, a wewnątrz koncernu toczyła się dyskusja, którą nazwę wybrać.

Czytaj też: Ważna nowość w Dysku Google!

Gogle od Apple oficjalnie poznamy najpewniej podczas czerwcowej konferencji WWDC 2023, która startuje już za nieco ponad dwa tygodnie. Pewni możemy być jednego – to będzie diabelnie drogi sprzęt. Czy rozstawi konkurencję z segmentu po kątach? Dowiemy się wkrótce!

Grafika tytułowa: Alexandr Bormotin / Unsplash