Thule Construct 24L – szwedzka duma

Funkcjonalny plecak na laptopa, który pasuje do pracy i na weekend.

„Niezależnie od tego, czy wolimy odkrywać piękno przyrody czy podróżować po świecie z rodziną i przyjaciółmi, wszystkich nas łączy pasja do aktywnego wypoczynku.” Tak brzmi myśl przewodnia szwedzkiego producenta, który od ponad 75 lat tworzy rozwiązania, dzięki którym możemy łatwiej cieszyć się przygodą. Firma skupia się na wytwarzaniu przemyślanych i stylowych produktów, przyjaznych dla środowiska, bezpiecznych oraz łatwych w użyciu i przede wszystkim wysokojakościowych. Wszystko po to, aby pomóc nam spakować rzeczy, na których najbardziej nam zależy. Thule to firma pełna pasji, historii i doświadczenia. Została założona w 1942 roku przez Erika Thulina, prawdziwego miłośnika otwartych przestrzeni i podróży po głębokich lasach Småland w Szwecji. Firma koncentruje się na projektowaniu i rozwijaniu wysokiej jakości produktów, takich jak boksy, namioty i bagażniki samochodowe, wózki, torby i kosze rowerowe, wszelkiego rodzaju walizki podróżne, a także plecaki trekkingowe, podróżne, do pracy, nauki i rozrywki.

Wartości

Najważniejsze dla Thule są cztery wartości, które są bezwzględnie przestrzegane przez producenta, niezależnie od tego, o jaki produkt chodzi. Są to: jakość, bezpieczeństwo, wzornictwo i łatwość w użyciu. Trzeba im przyznać rację, że ich produkty faktycznie są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które służą latami. Są bezpieczne dla środowiska i ekologiczne. Każdy ich produkt wyróżnia się oryginalnym designem, a korzystanie z tych produktów jest faktycznie przyjemne i proste. Osobiście korzystam z plecaka na laptopa, którego używam od ponad siedmiu lat i nadal świetnie się trzyma. Po torbie podróżnej także nie widać śladu czasu, a bagażnik samochodowy na dach instaluje szybko i łatwo. Legendarna jakość Thule zawdzięcza rygorystycznym testom w celu zapewnienia ich trwałości przez długi czas. Zanim na torbie pojawi się logo Thule, musi ona pomyślnie przejść 50 zaawansowanych testów.

Lekki i funkcjonalny

Zaczynając od początku, Thule Construct to plecak na laptopa o pojemności 24 litrów o wymiarach 32×24.5×47 cm, ważący zaledwie 0.89 kg. W ofercie producenta jest także większy o pojemności 28 litrów, w dwóch wersjach kolorystycznych czerni i granacie. Sam design plecaka jest bardzo nowoczesny, ale jednocześnie wyrafinowany, ponieważ każda jego kieszeń, wklęsłość czy załamanie zostało dokładnie przemyślane i pełni konkretną funkcję. Znajdziemy tu dużą komorę na różne, nasze graty, kieszeń na laptopa, na tablet, notes lub książki. Znajdziemy tu też kieszenie specjalnie chronione z trudnym dostępem, za suwakiem, ale także takie z usztywnioną konstrukcją, które idealnie będą chroniły np. okulary. Wszystko to zostało zamknięte w odpornym na warunki atmosferyczne i niepalnym materiale zewnętrznym, a w środku zostało wyściełane aksamitnym i miłym w dotyku i miękkim materiałem.

Pierwsza połowa

Thule Construct to plecak, który został zaprojektowany pod kątem nauki i pracy ponieważ nie posiada on dużej komory, która pomieści rzeczy o większych gabarytach. Zaczynając od komory umieszczonej na naszych plecach, czyli tej mieszczącej laptopa, została ona wyściełana jak zresztą pozostała powierzchnia plecaka, bardzo miłym i miękkim w dotyku materiałem. Laptop jest tam bezpiecznie otulony z obu stron poduchami o grubości ok. 1 cm. W tej kieszeni zmieścimy laptopa w rozmiarach do 15,6 cala. Kolejna kieszeń jest przeznaczona na tablet do 10 cali, ale równie dobrze zmieści się tam nasz notatnik, zeszyt lub książka. Następnie mamy dużą komorę na mniejsze gabaryty oraz mniejszą kieszeń wewnętrzną zabezpieczoną suwakiem.

Druga połowa

Plecak możemy umownie podzielić na dwie części, w której pierwsza to ta przylegająca do naszych pleców, a druga to zewnętrzna, za dużą komorą. Tu pierwsza kieszeń jest otwarta i zabezpieczona dwoma aluminiowymi zatrzaskami, które możemy regulować i dzięki temu zwiększać lub zmniejszać objętość kieszeni. Na samym szczycie znajduje się usztywniona komora, która została stworzona z myślą o okularach. Kieszeń, która znajduje się na samym przodzie plecaka została zaprojektowana, żeby przechowywać w niej telefony, powerbanki, długopisy i inne mniejsze akcesoria. Plecak ma jeszcze dwie otwarte kieszenie po bokach, w których możemy przenosić np. napoje lub termosy.

Po pierwsze komfort

Funkcjonalny i dobrze zaprojektowany plecak to jedno, ale jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, na którą Thule kładzie bardzo duży nacisk i jest to wygoda. Plecki plecaka oraz jego wyściełane siateczką paski naramienne zostały wykonane jednocześnie z miękkiego, ale i wytrzymałego materiału. Zastosowano tu siateczkę wentylacyjną, która zmniejsza efekt przegrzewania się pleców oraz ramion. Tylna ścianka przylegająca do naszych pleców jest jednocześnie sztywna i utrzymuje kształt plecaka.

Podsumowując

Thule Construct 24L to nieduży plecak na laptopa, który dobrze sprawdzi się dla osób, które na co dzień poszukują plecaka do przenoszenia laptopa lub tableta do pracy albo nauki. Thule jest lekki, bardzo wygodny i oferuje najwyższe standardy, jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa i przechowywania sprzętu elektronicznego. Z zewnątrz jest mocny, sztywny i wytrzymały, a wewnątrz jest miękki, delikatny i wygodny. Każda kieszeń i przegroda mają swoje przeznaczenie, a wszystko to, tylko po to, żeby żyło nam się lepiej, wygodniej i bezpieczniej.

Specyfikacja Thule Construct 24L

  • Wymiary: 32×24.5×47 cm
  • Masa: 0.89 kg
  • Pojemność: 24 L
  • Cena: 629 PLN