Volkswagen rozbija bank! Elektryki na 2022 rok wyprzedane!

Volkswagen to obecnie jeden z najważniejszych rynkowych graczy, jeśli chodzi o produkcję samochodów elektrycznych. Niemiecki koncern dość poważnie podchodzi do kwestii ekologii i już od dobrych kilku lat stara się by nie być kojarzonym z legendarnym „Passatem w TDI”. Owe starania zaczynają przynosić wymierne efekty. „Elektryki” z Wolfsburga sprzedają się bowiem wyśmienicie!

Volkswagen wyprzedał w tym roku elektryki!

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że modele Volkswagena z rodziny ID sprzedają się fantastycznie. Jeśli planowaliście w tym roku zakupić jeden z elektrycznych samochodów niemieckiego koncernu, to mamy dla Was złą wiadomość. Będziecie musieli poczekać do początku 2023 roku, aby zasiąść za kierownicą swojego elektrycznego Volkswagena! Producent wyprzedał bowiem wszystkie egzemplarze swoich elektryków przewidziane na 2022 rok.

Oczywiście możliwości produkcyjne niemieckiego koncernu mogłyby być znacznie większe, jednak produkcję nowych samochodów elektrycznych z rodziny ID hamuje kilka dość poważnych czynników. Najważniejsze to m.in. ograniczenie produkcji układów w Chinach wywołane lockdownem z powodu niespokojnej sytuacji COVID-owej oraz problem z dostępem do części. Ponadto duży wpływ na rynek motoryzacyjny ma także wojna w Ukrainie.

Czytaj też: Duma rosyjskiej armii unicestwiona w Ukrainie!

Elektryfikacja rynku motoryzacyjnego to bardzo ważne przedsięwzięcie. Jest ona związana nie tylko z polityką Unii Europejskiej, ale i z powstałą w tym roku koniecznością uniezależnienia Wspólnoty od dostaw rosyjskich surowców. Spore zainteresowanie elektrycznymi samochodami to dobry prognostyk na przyszłość. Oby tak dalej!

Zdjęcie główne: Power Shift