Varr – zestaw dla gracza 4w1 za 230 zł

Gamingowa klawiatura, myszka, słuchawki i podkładka za 230 zł. Da się?

W każdym segmencie rynku można znaleźć produkty, których cena jest iloczynem lub sumą funkcjonalności i marki. W pierwszym przypadku cena jest wysoka, w drugim niska, w obu – funkcjonalność taka sama lub zbliżona. Varr marki Platinet to zdecydowanie przykład drugiego typu.

Wśród graczy są tacy, dla których najważniejsza jest precyzja, wygoda, ergonomia, komfort oraz niewygórowana cena. Dla nich skierowana jest oferta Platinet.  

Myszkę i klawiaturę pokryto specjalną powłoką zapobiegająca poceniu się dłoni. Siedem fizycznych przycisków na myszce, pozwala na spersonalizowanie obsługi, a cztery tryby czułości od 1 do 6,4 tys. DPI dają szanse na dobranie precyzji ruchów kursora do danej gry. Niskie DPI gwarantuje wysoką. precyzję cenioną przez wielbicieli strzelanek, ale trzeba poruszać niemal całą ręką, żeby dalej przesunąć kursor. Wysoka wartość DPI okazuje się wygodniejsza przy szybkich i mniej precyzyjnych ruchach zwłaszcza, że są to ruchy wyłącznie nadgarstka. Mysz – jak przystało na urządzenie dla gracza – ma podświetlenie RGB, podobnie jak klawiatura.

Przewodowa (USB) Klawiatura Varr oferuje amerykański układ przycisków co łatwo poznać po podłużnym, lewym klawiszu Shift. Ma to znaczenie ze względu na funkcje przypisywane mu w grach, a więc akcje związane z przyspieszeniem czy z biegiem. Większy jest wygodniejszy. Kolejny atut to 19 klawiszy anti-ghosting. To dzięki temu klawiatura jest w stanie wykryć równoczesne wciskanie przycisków – co dla graczy ma kluczowe znaczenie.

Zestaw słuchawkowy z mikrofonem to nieodłączny atrybut gracza.  Utrzymany w stylistyce pozostałych elementów z podświetleniem RGB – zwraca uwagę swoim efektownym wyglądem. Wygląd to jednak nie wszystko. Zestaw dostarcza dobrej jakości dźwięk i zapewnia nieskrępowana komunikację  z pozostałymi uczestnikami rozgrywki (czułość: 108 ± 3 dB). Regulowany mikrofon jest bardzo wygodny w eksploatacji.

Kropką nad „i” zestawu jest podkładka (250x210x2mm), dzięki której komfort zestawu staje się bardziej namacalny.