Twórca gry „S.T.A.L.K.E.R.” zabity na Ukrainie

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, podczas działań wojennych na Ukrainie zginął Wołodymyr Jeżow. Taką informację przekazał jego brat Wiaczesław, za pomocą mediów społecznościowych.

Agencja UNIAN precyzuje, że doszło do tego w walkach o Bachmut w obwodzie donieckim.

„Ojciec dwójki dzieci, lojalny przyjaciel o szczerym sercu. Mawiał, że w walce, którą teraz prowadzi naród ukraiński, rodzi się szczęśliwa przyszłość naszych dzieci. Mam nadzieję, że jesteś w lepszym świecie, bracie” – napisał Wiaczesław Jeżow.

Wołodymyr Jeżow, urodzony w 1994 roku, był ukraińskim projektantem gier, a także esportowcem. Z wykształcenia inżynier elektronik. W czasie studiów był profesjonalnym graczem StarCrafta. W tym czasie trafił do ukraińskiego studia tworzącego gry – GSC Game World, gdzie brał udział w tworzeniu gry „S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky.”

Uważa się, że był prototypem jednej z postaci tej gry, jego wygląd zewnętrzny otrzymał Loki z frakcji Wolność.

Loki jako dowódca Wolności, jest odpowiedzialny za garnizon frakcji w Jupiterze i sklep swojego przyjaciela Hawajczyka, handlarza Stacji.

Po wybuchu działań wojennych na Ukrainie Jeżow został wcielony do Sił Zbrojnych Ukrainy. Służył w 23 Batalionie Specjalnego Przeznaczenia Brygady Prezydenckiej im. Bogdana Chmielnickiego. Wołodymyr miał znak wywoławczy Vus.

W ostatnich miesiącach w Bachmucie toczyły się jedne z najbardziej zaciętych walk na Ukrainie. Przeciwko ukraińskim siłom zbrojnym występują w tym obszarze m.in. członkowie Grupy Wagnera. Amerykański Instytut Studiów Wojennych (ISW) ocenia, że tempo ofensywy Rosjan pod Bachmutem spadło w ostatnich dniach, prawdopodobnie z powodu ciężkich ofiar.

Czytaj także: Wznowiono prace nad STALKER 2!