Nowe smartfony Infinix z ważnym, autorskim rozwiązaniem!

Infinix to jeden z tych producentów smartfonów z Androidem, którzy intensywnie walczą o zainteresowanie klientów na całym świecie i dogonienie rynkowej czołówki. W toku swoich działań producent nie boi się wdrażania nowoczesnych rozwiązań, takich jak układ Cheetah X1

Przyszłe urządzenia z błyskawicznym ładowaniem?

Cheetah X1 to nowy czip, który będzie montowany na pokładzie smartfonów Infinix. Jego zadaniem będzie zadbanie o to, by urządzenia chińskiego producenta ładowały się wyjątkowo szybko, ale i by owo ładowanie przebiegało w sposób bezpieczny oraz by nie obciążało nazbyt ogniwa danego smartfona. Będzie zdolny analizować różne scenariusze ładowania smartfona takie, jak ładowanie przewodowe i bezprzewodowe, ładowanie nocne czy też ekstremalnie szybkie uzupełnianie energii z mocą nawet 260 W.

Co ważne – Chińczycy nie zamierzają nam jednak serwować na razie wspomnianego ładowania 260 W. W nadchodzących modelach Infinix ma być ono ograniczone do 100 W. Najpewniej producent nie jest jeszcze w 100% pewien swoich rozwiązań w tej materii, chce je nadal testować i jednocześnie nie chce narażać użytkowników smartfonów Infinix na niebezpieczeństwo. Rozwiązanie zadebiutuje na pokładzie serii Infinix Note 40, której premiera na rodzimym rynku pnanowana jest na 18 marca.

Czytaj też: MSI z dwiema prestiżowymi nagrodami iF DESIGN Awards 2024

Grafika tytułowa: Infinix