Koniec z dzieleniem się Netflixem!

Przedstawiciele Netflixa od dawna wspominali o tym, że mają zamiar ukrócić proceder dzielenia się kontami przez użytkowników – niezależnie od tego, jakie konsekwencje miałyby ich czekać wskutek tak radykalnych działań. Do tej pory jednak, próby przeciwdziałania rozbijaniu abonamentu na kilka osób kończyły się fiaskiem. Najnowsze doniesienia wskazują jednak na to, że w historii serwisu nastaje koniec pewnej ery.

Amerykański gigant stanowczy w kwestii dzielenia kont

The Wall Street Journal donosi, że już od początku przyszłego roku Netflix ma wywierać presję na użytkowników dzielących konta, by wykupywali oni osobne abonamenty. Serwis ma być pobłażliwy wyłącznie wobec tych osób, które dzielą się subskrypcją w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Nowe zasady korzystania z kont mają być egzekwowane z wykorzystaniem przez administratorów serwisu adresów IP, identyfikatorów urządzeń i aktywności na koncie.

Jeśli Netflix wykryje, że korzystamy z konta w różnych lokalizacjach, to może wymagać wpisania kodu PIN wysyłanego na głównego maila, z którym zarejestrowano konto w ciągu 15 minut. Jeśli jednak myślicie, że wystarczy – tak jak kontem – podzielić się mailem, to jesteście w błędzie. Jeśli serwis wykryje współdzielenie danego konta, to jego główny właściciel będzie spamowany wiadomościami o konieczności opłacenia dodatkowych abonamentów.

Czytaj też: Wielki hit za darmo w Epic Games Store

Netflix zyskał podkładkę do takich działań na skutek opinii brytyjskiego urzędu zajmującego się ochroną praw autorskich. Uznał on, że współdzielenie konta narusza przepisy karne i cywilne. Jak myślicie, czy nowa polityka Netflixa przyczyni się do tego, że subskrybenci zaczną masowo odchodzić do konkurencji?

Grafika tytułowa: Compare Fibre / Unsplash