Twitter ułatwi życie użytkowników dwiema nowymi funkcjami

Zmiany mogą wydawać się niewielkie, ale jedna z nich była 10 lat temu istotna dla rywalizacji największych mediów społecznościowych świata.

Wyszukiwarka na Twitterze to narzędzie równie funkcjonalne, jak system rekomendacji na Netfliksie – to znaczy że lepiej, byście nie byli zmuszeni z niej korzystać. Serwis wprowadza jednak zmiany – na razie dla użytkowników sprzętu z systemem iOS. Dzięki nowemu przyciskowi mogą oni przeszukiwać konkretne profile pod kątem wybranych słów. 

Czytaj też: Algorytm Twittera faworyzuje prawicę. Serwis nie wie dlaczego

Drugą nowością jest automatyczne dodawanie podglądu do postów na Instagramie, która dotyczy także użytkowników Androida. To tylko w pewnym sensie “nowość” – funkcja Card w innej formie była już obecna na Twitterze, skąd zniknęła po przejęciu Instagrama przez Facebooka w 2012 roku. Instagram, wg słów założyciela serwisu, Kevina Systroma, chciał mieć “większą kontrolę nad swoimi treściami”. Zatrudniający w chwili przejęcia 13 osób serwis miał być też jednak zakupem, który pomoże Facebookowi w walce z rosnącym Twitterem, co przyznawali później pracownicy firmy. Dlatego dopiero po 9 latach obie strony uznały, że możliwość podglądu zdjęcia, zamiast – jak do tej pory – pozbawionego obrazka adresu URL, to działanie na korzyść obu platform, a nie konflikt interesów.