Twitter będzie miał nowego szefa. Jack Dorsey odchodzi, akcje serwisu rosną

Serwis planuje szybką ekspansję – do końca 2023 roku chce podwoić roczne przychody. 

Jak wynika z informacji do której dotarł David Faber z CNBC, Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera i operatora płatności mobilnych Square, zrezygnuje z pierwszej z funkcji. Choć na razie nie wiadomo, kto zastąpi go na stanowisku, notowania giełdowe Twittera błyskawicznie skoczyły o ponad 10%. Zmiana może być wynikiem dążeń Paula Singera, twórcy Elliott Management (jednego z nowych udziałowców Twittera) do zmuszenia Dorseya do rezygnacji z jednej z posad. 

Jak zauważa CNBC, drugim powodem odejścia Dorseya mogą być wyśrubowane cele serwisu, który niedawno zapowiedział chęć przekroczenia liczby 315 milionów zalogowanych użytkowników dziennie do końca 2023 roku i co najmniej podwojenia rocznych przychodów w tym samym terminie. 

Czytaj też: Płatne funkcje Twittera pozwalają na poprawianie postów

To nie pierwszy raz, kiedy Dorsey przestaje pełnić funkcję CEO w założonym przez siebie serwisie. Już w 2008 roku, jeszcze przed ekspansją serwisu i jego rozwojem, zmienił to stanowisko na fotel prezesa razy nadzorczej. Dyrektorem generalnym po raz kolejny został w 2015 roku, po rezygnacji Dicka Costolo.

Fot: Andrew Mager/ Wikimedia Commons (na licencji  Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic)