TikTok zawiesza usługi w Rosji  

TikTok poinformował, że zawiesza transmisję na żywo i przesyłanie filmów na swoją platformę w Rosji. Powodem jest analiza konsekwencji nowej ustawy medialnej wprowadzonej w piątek przez Putina.

„Nie mamy innego wyjścia, jak tylko zawiesić transmisję na żywo i nowe treści w naszej usłudze wideo. Jednocześnie analizujemy konsekwencje tego prawa dla bezpieczeństwa” – poinformowała firma zajmująca się mediami społecznościowymi w serii postów na Twitterze . Decyzja nie wpłynie na wiadomości w aplikacji.

Nowe prawo w Rosji  grozi karą więzienia do 15 lat za rozpowszechnianie tego, co Kreml nazywa „fałszywymi wiadomościami”.

Stany Zjednoczone od razu potępiły regulacje.
„Potępiamy decyzję Rady Federacji Rosyjskiej o zatwierdzenie prawa grożącego dziennikarzom karą więzienia do 15 lat” – powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, Emily Horne.

Rosja kontynuuje inwazję na Ukrainę, jednocześnie zaczęła rozprawiać się z platformami społecznościowymi i zagranicznymi mediami. Zablokowała Facebooka , ograniczyła dostęp do Twittera i zablokowała dostęp do serwisów informacyjnych BBC .

 „Będziemy nadal oceniać zmieniające się okoliczności w Rosji. Chcemy określić, kiedy możemy w pełni wznowić nasze usługi z bezpieczeństwem jako naszym najwyższym priorytetem”, informuje TikTok.

Czytaj także: Facebook zablokowany. Złamał standardy rosyjskiej społeczności