Potężne straty Rosji w Ukrainie! Ile wykosztował się Putin?

To już dwunasty dzień konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Blitzkrieg Putina nie powiódł się, a Rosja ponosi w wyniku swojego najazdu na pokojowo nastawionego sąsiada potężne straty. Ukraińcy doskonale sobie radzą z eliminowaniem kolejnych pojazdów pancernych wroga. Jesteście ciekawi jakie straty finansowe, wskutek tego poniosła Rosja? Dokonano już stosownych obliczeń!

fot. Twitter

Straty Rosji w Ukrainie są potężne!

Ukraiński Forbes tylko z grubsza podliczył straty finansowe Federacji Rosyjskiej związane ze zmasakrowanymi przez Ukraińców pojazdami wojskowymi wroga. W czasie, w którym dokonywano wyliczeń wiadomo było o następujących stratach poniesionych przez ludzi Putina:

  • 251 zniszczonych czołgów,
  • 33 zniszczone samoloty,
  • 37 zniszczonych śmigłowców
  • 939 zniszczone pojazdy opancerzone.

Wyliczenia dziennikarzy wskazują na to, że Rosja straciła w Ukrainie pojazdy bojowe o wartości 331 miliarda rubli, co daje nam w mniej „egzotycznej” walucie około 3 miliardy dolarów strat. Oczywiście do tej kwoty nie są wliczane koszty sprzętu osobistego żołnierzy pojmanych bądź zabitych w walkach.

To jednak dopiero początek problemów reżimu Putina. Codziennie bowiem docierają do nas informacje o kolejnych sankcjach nakładanych na Rosję i jej obywateli. Rubel stał się praktycznie śmieciową, bezwartościową walutą. Kolejne firmy zamykają swoją działalność na terenie okupanta. Federację Rosyjską czeka potężny kryzys gospodarczo-społeczny, z jakim to państwo nie zmagało się od lat!

Czytaj też: Bayraktar – dron budzący postrach wśród Rosjan!

Nie żałuję naszych rosyjskich sąsiadów. Niejednokrotnie mieli okazję zmienić coś w polityce swojego państwa. Jak jednak śpiewał Maciej Maleńczuk – „…odważny naród, lecz władzy się boi…”. Teraz za bestialstwo zbrodniarza Putina szary, rosyjski obywatel niestety poniesie konsekwencje. Oby wojna w Ukrainie była jakimś bodźcem ku temu, by w Rosji za jakiś czas zapanowała prawdziwa demokracja.

Grafika tytułowa: Twitter