TikTok rzuca wyzwanie Twitchowi

TikTok rozpoczął testowanie programu Windows pod nawą TikTok Live Studio.

Umożliwia on użytkownikom przesyłanie strumieniowe z pulpitu bezpośrednio do aplikacji TikTok Live.

Posunięcie to oznacza znaczące odejście od strategii skoncentrowanej wyłącznie na telefonach komórkowych. Korzyścią tej funkcji jest to, że motywuje twórców do pozostania w swojej aplikacji. Nie ma potrzeby prosić widzów o oglądanie ich na żywo w serwisie Twitch lub YouTube Gaming.  

Jak donosi serwis TechCrunch Live Studio jest w tej chwili dostępne tylko na niewielkiej liczbie rynków i ograniczone do kilku tysięcy użytkowników. Jego zakusy do przechwytywania źródeł gier wideo i czatu na żywo w naturalny sposób sugeruje porównania do Twitcha. To Twitch pozostaje cały czas liderem na rynku przesyłanie strumieniowe gier na żywo.

Wiele organizacji esportowych, takie jak 100 Thieves i TSM, już zidentyfikowało aplikację jako ważną część swojej strategii angażowania swoich fanów.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/zbiera-zarabia-i-inwestuje-109637 

We wrześniu TikTok ogłosił, że przekroczył ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Popularność aplikacji wśród nastolatków i osób młodych skłoniła inne platformy mediów społecznościowych do wdrożenia funkcji, które próbują konkurować z nią w transmisji krótkich treściach wideo.

Dzięki solidnej bazie użytkowników i ugruntowanej obecności w esporcie, TikTok może stać się dużym graczem  na rynku usług strumieniowych.