LG zaprezentowało UltraFine OLED Pro, nowe monitory dla profesjonalnych twórców

O zaletach sprzętu przekonują m.in doświadczeni pracownicy branży filmowej.

LG Electronics zapowiedziało wprowadzenie na rynek monitorów LG UltraFineTM OLED Pro 2022. Dzięki wykorzystaniu technologii samoświecących pikseli OLED modele modele 32BP95E i 27BP95E mają zapewniać dokładne odwzorowanie kolorów i wydajność HDR i SDR, której wymagają profesjonalni twórcy efektów wizualnych, montażyści wideo i inni przedstawiciele branży kreatywnej. O zaletach monitorów w kampanii promującej sprzęt opowiedział Michał Herman, współwłaściciel studia DI Factory oraz kolorysta, pracujący nad wieloma ważnymi polskimi filmami z ostatnich lat (m.in “Kler” czy “Zimna wojna”).

Czytaj też: Telewizor LG OLED 65 B1 4K – ale kino!

32- i 27-calowe modele OLED Pro firmy LG mają ekrany o rozdzielczości 4K UHD (3 840 x 2 160) i charakteryzują się kontrastem 1 000 000:1, a także 99-procentowym pokryciem przestrzeni barw DCI-P3, dzięki czemu nadają się nawet do najbardziej szczegółowych projektów cyfrowych. Nowe monitory oferują niezależną kontrolę pikseli, co zapewnia imponującą wierność kolorów i kontrast, a ponieważ wyświetlacze OLED nie wymagają podświetlenia, monitory UltraFine są wolne od rozpraszającego efektu aureoli (blooming) typowego dla wielu wyświetlaczy LCD. 

Monitory wyposażone są w odłączane czujniki samokalibracji i osłony. W połączeniu z oprogramowaniem LG Calibration Studio czujnik kalibracji mierzy światło emitowane z wyświetlacza w czasie określonym przez użytkownika i automatycznie dokonuje niezbędnych korekt, aby zachować wysoki stopień dokładności i spójności kolorów. Dla uzyskania jeszcze większej głębi kolorów i obrazu można założyć osłonę, która zapobiega rozpraszającym odbiciom i odblaskom od zewnętrznych źródeł światła.

Jak podkreślają rozmówcy w filmie powyżej, monitory wyróżniają się także smukłą obudową i w konsekwencji – lekkością, co ułatwia ich transport. Dołączona do nich podstawa jest stabilnie przymocowana do tylnej części wyświetlacza za pomocą prostego mechanizmu z jednym kliknięciem i oferuje możliwość regulacji wysokości, obrotu i kąta nachylenia. Szczegółową specyfikację obu modeli znajdziecie w tabeli poniżej. 

Źródło: mat. prasowe/ LG