Zbiera, zarabia i inwestuje

Organizacja esportowa 100 Thieves z siedzibą w Los Angeles, pozyskała od inwestorów 60 milionów dolarów (przy wycenie 460 milionów dolarów). Jest to jedna z największych zbiórek w przypadku firmy zajmującej się grami i sportem elektronicznym.

Wycena 100 Thieves potroiła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Inwestorzy nadal są chętni do szerszego inwestowania w gry wideo, o czym świadczą wyniki Roblox od momentu debiutu na początku tego roku.

Czytaj też: https://conowego.pl/gaming/esport-pierwszy-miliard-dolarow-pekl-107658

100 Thieves skorzystało na wyeksponowaniu różnorodności swojej działalności. Firma notuje około dwóch trzecich swoich przychodów z odzieży i rozrywki związanej z grami, takiej jak podcasty. Posiada drużyny w ligach do gier League of Legends, Valorant i Call of Duty.

„Esport bardzo mocno się rozwinął, ale biznes oparty o gry w szerszym zakresie wzrósł astronomicznie” – powiedział John Robinson, prezes i dyrektor operacyjny firmy. „2021 był dla nas rokiem rekordowymi” – dodał.

100 Thieves planuje wykorzystać nowe środki do dalszego inwestowania w swoje rozwój firmy. Podczas pandemii potroił swój personel, zaczynając od około 30 osób, obecnie zatrudnia ponad 100. Planuje zwiększyć produkcję programów dla mediów społecznościowych, w szczególności TikToka.

Organizacja niedawno nabyła producenta klawiatur do gier Higround, w ramach swojej strategii rozwoju portfolio.