Gdańsk: turniej CS:GO na stadionie bez publiczności

Trwa pierwsza edycja Gdańsk Games na Polsat Plus Arena w Gdańsku, największe tegoroczne wydarzenie esportowe w północnej Polsce.

Udział biorą takie tuzy Counter Strike: Global Offensive, jak Anonymo, z legendarnymi Januszem „Snaxem” Pogorzelskim, Pawłem „innocentem” Mockiem, Oskarem „oskarishem” Stemborowskim, czy x-kom AGO. Już na etapie półfinału doszło między nimi do pojedynku, określanym przez wielu przedwczesnym finałem.

Pula nagród wynosi 75 tysięcy złotych i jak zapowiadają organizatorzy, to dopiero początek. Impreza na stałe ma zagościć w Trójmieście, a w przyszłości urosnąć do międzynarodowych rozmiarów. „Docelowo chcemy zapełnić cały stadion” – mówi Jędrzej Smaruj, przedstawiciel organizatora Gdańsk Games.

Niestety, zabrakło podstawowego składnika imprez na żywo – publiczności, bez obecności której tego typu wydarzenia wyglądają słabo.

Na szczęście dozwolone jest jeszcze korzystanie z sieci. Zmagania esportowców na platformie Twitch.tv. pierwszego dnia śledziło w szczycie ponad 2 tysiące kibiców.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/zwyciezca-turnieju-esportowego-na-stadionie-slaskim-106749