Google gotowe na premierę Pixel Watcha?

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że w 2022 roku Google pokaże nam swojego pierwszego smartwatcha. Dopiero teraz jednak dowiadujemy się, kiedy tak naprawdę możemy poznać bliżej nowy, ubieralny sprzęt z Mountain View. Jak się okazuje, premiera zbliża się wielkimi krokami, a jej przewidywany termin potwierdza także znany leakster – Evan Blass!

Google Pixel Watch już w maju?

Aktualne przewidywania wskazują na to, że Google zaprezentuje swój autorski zegarek podczas konferencji deweloperskiej Google I/O, która zaplanowana jest na 11 i 12 maja. Akcesorium miałoby zostać pokazane publicznie w towarzystwie smartfona Google Pixel 6a, który ma zaoferować fanom urządzeń mobilnych od Google bogate doświadczenia rodem z droższych Pixeli w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie.

A jaki będzie sam Google Pixel Watch? Możemy się spodziewać, że jego wzornictwo będzie bardzo zbliżone do tego, które znamy z nieoficjalnych renderów. Będzie to więc urządzenie łączące nowoczesność z elegancją. Przy jego konstruowaniu na pewno koncern z Mountain View skorzystał z doświadczeń zarówno przejętego jakiś czas temu Fitbita oraz Fossila, w którym Amerykanie posiadają część udziałów. Oprogramowanie w przypadku nowości to Wear OS 3.1. Tutaj Google skorzysta z pewnością na współpracy z Samsungiem, z którym współtworzy owo oprogramowanie.

Czytaj też: Ekrany w Samsungach Galaxy S20+ nawalają! Jaka jest przyczyna?

Mam nadzieję, że Google Pixel Watch zaoferuje nam niezłą baterię (to największa bolączka sprzętu z Wear OS) oraz że nie zabije nas ceną. Z pewnością nad Wisłą pojawi się jakiś dystrybutor zegarków od Google, ale dostępność może być ograniczona – jak w przypadku smartfonów Pixel. Czekamy z niecierpliwością na premierę!