Tesla Model Y to najlepiej sprzedający się samochód na świecie!

Który samochód sprzedaje się najlepiej w skali globalnej? To bardzo ciekawe pytanie. Jak się okazuje, odpowiedź na nie może okazać się zaskakująca, ponieważ mowa o „elektryku”. Palmę pierwszeństwa dzierży w tym momencie Tesla Model Y. To niebywały sukces koncernu Elona Muska!

fot. Craventure Media / Unsplash

Toyota zdetronizowana!

Amerykańskiemu koncernowi udało się zrzucić z tronu Toyotę Corollę. Warto w tym momencie wspomnieć o tym, że w skali globalnej miejsca 2-5 zajmują obecnie wyłącznie modele Toyoty, co jest najlepszą wizytówką dla japońskiej marki cenionej m.in. za bezawaryjność. Za Teslą Model Y uplasowały się takie popularne modele jak wspomniana Corolla, Hilux, RAV4 czy Camry.

Wracając jednak do Tesli – Model Y w ujęciu globalnym, w pierwszym kwartale 2023 roku znalazł aż 267 200 nabywców. To świetny wynik! Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych kwartałach tego roku elektryczny crossover będzie sprzedawał się równie dobrze. Wyniki sprzedaży Tesli dają nam do zrozumienia, że amerykański koncern to niemal ikona rynku samochodów napędzanych prądem.

Czytaj też: Aston Martin DB12 to kwintesencja luksusu!

A czy Wy macie zamiar w najbliższych latach przesiąść się do samochodu elektrycznego? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! Bez dwóch zdań „elektryki” w przeciągu kilkunastu lat zdominują m.in. europejskie drogi. Do tego czasu konieczne będzie przeprowadzenie szerokich prac mających na celu przygotowanie dla nich odpowiedniej infrastruktury.

Grafika tytułowa: Charlie Deets / Unsplash