Znamy europejską cenę Xiaomi 13 Ultra!

Wiemy już, że Xiaomi 13 Ultra trafi do sprzedaży w Europie. Ten niezwykle mocny foto-smartfon będzie głównym rywalem Samsunga Galaxy S23 Ultra. Czy uda mu się podebrać nieco klienteli Koreańczykom? Przekonamy się za kilka miesięcy. Teraz wiemy jedno – flagowiec Xiaomi nie będzie tani!

fot. Xiaomi

Mocny, bezkompromisowy foto-flagowiec!

Urządzenie wyposażone zostało w ekran OLED o przekątnej 6,73″, rozdzielczości WQHD+ oraz odświeżaniu 120 Hz. Trzeba wspomnieć, że matryca oferuje wsparcie dla technologii HDR10+ i Dolby Vision. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 8 Gen 2 wspierany przez maksymalnie 16 GB RAM oraz 1 TB przestrzeni na dane użytkownika. Sprzęt zasila bateria o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego 90 W i bezprzewodowego 50 W.

W przypadku Xiaomi 13 Ultra główne skrzypce gra zestaw aparatów umieszczonych na „pleckach”. Mamy tu cztery obiektywy po 50 MP każdy. Są to obiektyw główny (1-calowa matryca IMX989), obiektyw ultraszerokokątny, teleobiektyw oraz obiektyw super-tele. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie aparaty nagrywają materiały wideo w 8K. Ponadto istnieje możliwość zapisywania plików multimedialnych w formatach 14-bit Ultra RAW oraz 10-bit LOG.

Czytaj też: Fallout: New Vegas – Edycja Ostateczna za darmo!

Xiaomi 13 Ultra ma kosztować w Europie na start 1499 euro. Urządzenie będzie sprzedawane na Starym Kontynencie w wariancie z 12 GB RAM i 512 GB pamięci wbudowanej. Możemy także spodziewać się, że w przedsprzedaży w ręce klientów Xiaomi trafią pewne gratisy. Czekamy na datę premiery w Polsce oraz na polską cenę!

Grafika tytułowa: Xiaomi