Tak prezentuje się nowy flagowy smartfon Motoroli

Moto g200 5G to jeden z pięciu nowych smarfonów z rodziny moto g, które dziś trafiły na rynek. 

Do tej pory Motorola wprowadziła 10 generacji rodziny moto g, a dziś dołączyły do niej kolejne smartfony, w tym flagowego moto g200 5G. Urządzenie w rekomendowanej cenie 1999 zł wykorzystuje procesor Qualcomm Snapdragon 888+ 5G, który umożliwia korzystanie z gier ze sztuczną inteligencją, które reagują o ponad 20% szybciej na dotyk, a to za sprawą technologii Snapdragon Elite Gaming, dzięki której na urządzeniach mobilnych można grać jak na komputerach stacjonarnych, z grafiką renderowaną o 20% szybciej. 

Czytaj też: Motorola moto g60 debiutuje na polskim rynku

Smartfon oferuje także błyskawiczną łączność 5G oraz najszybszą w branży urządzeń mobilnych łączność Wi-Fi 6E. Szybciej robi się też zdjęcia i nagrywa wideo — aż o 35%, dlatego jakość obrazu jest lepsza. Motorola nawiązała też współpracę z Dolby, co zaowocowało technologią Dolby Atmos, oferującą zwiększoną głębię i klarowność, a także sugestywny, trójwymiarowy dźwięk. 

Model charakteryzuje się też najbardziej zaawansowanym systemem aparatów fotograficznych spośród dotychczasowych smartfonów moto g — takim samym, jak w modelach z rodziny motorola edge. Kluczowy jest aparat o rozdzielczości 108 MP, który nie tylko wypełnia każde ujęcie większą liczbą szczegółów, ale też poprawia jakość cyfrowego zoomu. Technologia Ultra Pixel aż 9-krotnie zwiększa światłoczułość, łącząc 9 większych pikseli w jeden, pozwalając na wykonanie ostrych i jasnych zdjęć nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. 

Motorola zadbała o to, by moto g200 5G mógł nagrywać wideo z jakością kinową i najwyższą rozdzielczością dostępną obecnie w smartfonach — 8K. Kreatywni użytkownicy mają do dyspozycji Dual Capture, który umożliwia nagrywanie wideo aparatem przednim i tylnym jednocześnie, a tym samym działanie jak dwuosobowa ekipa filmowa. W podobny sposób można też robić zdjęcia. Jest tu też tryb upiększania twarzy do wideo, który wygładza cerę na selfie wideo, co sprawia, że zawsze można prezentować się najlepiej na własnych filmach.

Nowe urządzenie oferuje bezpośredni dostęp do zdjęć, filmów, muzyki, aplikacji i gier we wbudowanej pamięci UFS 3.1 o pojemności 128 GB. Pamięć operacyjna LPDDR5 wyróżnia się wydajnością nowej generacji oraz szczytową przepustowością 51,2 GB/s. Oprócz moto g200 5G Motorola wprowadziła do oferty także modele moto g71 5G, moto g51 5G, moto g41 i moto g31.  To smartfony z nieco tańszej półki cenowej – za ostatni zapłacimy 899 zł, a pierwszy, najdroższy – 1399 zł.