Motorola moto g60 debiutuje na polskim rynku

W nowym modelu producent postawił przede wszystkim na udoskonalanie możliwości aparatu fotograficznego.

Od 20 listopada w przedsprzedaży w wybranych sieciach oraz na oficjalnej stronie Motoroli dostępny będzie mnajnowszy smartfon producenta – moto g60. To model, w którym producent położył nacisk przede wszystkim na ulepszenie aparatu fotograficznego. W wykonaniu lepszych zdjęć pomóc ma system aparatów fotograficznych o rozdzielczości 108 MP z technologą Ultra Pixel, która pozwala na połączenie 9 pikseli w jeden wielki ultrapiksel 2,1 µm. W ten sposób użytkownicy uzyskują 9 razy większą światłoczułość umożliwiającą robienie niezwykle ostrych i jasnych zdjęć o ultrawysokiej rozdzielczości w nawet najtrudniejszych warunkach oświetleniowych.

Czytaj też: Motorola ma dwa nowe smartfony w swojej budżetowej rodzinie

Oprócz matrycy o ultrawysokiej rozdzielczości 108 MP1 kreatywni użytkownicy mają do dyspozycji ultraszerokokątny obiektyw 118°, dzięki któremu w kadrze mieści się 4 razy więcej sceny, dlatego można uwiecznić dokładnie taki obraz, jaki widzą nasze oczy. Z kolei obiektyw Macro Vision umożliwia 4 razy większe przybliżenie obiektu niż przy użyciu zwykłego obiektywu i ukazanie jego najdrobniejszych szczegółów. Jest tu też czujnik głębi, dzięki któremu zwykłe zdjęcia można zmieniać w profesjonalne portrety. Spośród nowych i atrakcyjnych funkcji aparatu warto wymienić tryb Dual Capture. Przy użyciu tej funkcji można nagrywać wideo tylnym i przednim aparatem jednocześnie, by przedstawiać obiekt i siebie w jednym kadrze.

Co jeszcze otrzymujemy w cenie 1399 zł? Długie korzystanie ze sprzętu między poszczególnymi ładowaniami umożliwia bateria o pojemności 6000 mAh, a za płynną pracę systemu odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 732G. Wyświetlacz Max Vision FHD+ o przekątnej 6,8” jest zgodny ze standardem HDR10, dlatego kolory odtwarzane są wierniej, z lepszą jasnością i kontrastem. Jako pierwsze urządzenie Motoroli z częstotliwością odświeżania 120 Hz moto g60 wyświetla obraz dwa razy płynniej niż typowe smartfony, dlatego można przeglądać strony internetowe, korzystać z gier i oglądać wideo sprawnie i bez opóźnień.