SwiftKey wraca do App Store!

SwiftKey to ekranowa klawiatura od Microsoftu, która obok google’owskiego Gboard jest jednym z najważniejszych rozwiązań w swojej kategorii. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że koncern z Redmond wycofał swój produkt z App Store. Dla jego fanów mamy jednak dobre wieści!

Popularne rozwiązanie znów dostępne!

Rozwiązanie wróciło do App Store dość nieoczekiwanie po tym, jak w październiku koncern z Redmond zakończył wsparcie dla tej aplikacji. Jak sytuację komentuje Microsoft? SwiftKey zostało rzekomo przywrócone do sklepu Apple wskutek próśb fanów klawiatury. Na tą chwilę nie wiadomo jednak, czy będzie kontynuowane wsparcie dla niej. Widoczna w App Store wersja datowana jest na 11 sierpnia 2021 r.

Niewykluczone, że po przywróceniu aplikacji do App Store wsparcie będzie kontynuowane. Apple stawia bowiem dość rygorystyczne wymagania twórcom aplikacji, by te mogły być dystrybuowane w wirtualnym markecie koncernu z Cupertino. Microsoft będzie musiał się do nich dostosować.

Czytaj też: Menedżer zadań Windowsa 11 z nowościami!

SwiftKey to naprawdę niezła klawiatura, która oferuje praktyczne funkcje związane z pisaniem i szerokie możliwości personalizacji. Nic więc dziwnego, że użytkownicy iPhone’ów i iPad’ów szybko za nią zatęsknili. Oby w przypadku systemu iOS rozwiązanie czekała świetlana przyszłość.

Grafika tytułowa: Jonas Leupe / Unsplash