Menedżer zadań Windowsa 11 z nowościami!

Windows 11 to bez dwóch zdań nowoczesny i niezawodny system. Microsoft poświęca mu ogrom uwagi doszlifowując wiele jego funkcji. Niektóre z nich potrzebują bowiem nie tyle zmian, co drobnych udoskonaleń – by służyły nam jak najlepiej. Tak właśnie wygląda kwestia Menedżera zadań, który lada moment otrzyma praktyczne rozwiązania.

fot. Microsoft

Nowe funkcje popularnego narzędzia?

Pierwsza z nowości to pasek wyszukiwania. Dzięki niemu bardzo szybko dotrzemy do interesujących nas procesów, z którymi będziemy chcieli podjąć interakcję. Bardzo często zdarza się, że korzystamy z wielu programów i wyszukanie danej pozycji spośród aktualnie uruchomionych rozwiązań (na przykład w celu wstrzymania pracy w momencie problemów ze stabilnością) może zająć dużo czasu. Teraz to się zmieni.

Poza tym będziemy mogli manualnie zmieniać motyw wiodący Menedżera zadań. W tym momencie musi być on identyczny, jak ten wiodący w systemie. Po aktualizacji możliwe będzie wybranie motywu jasnego, ciemnego bądź automatyzowanie tego procesu. To jednak nowość, która ucieszy głównie estetów uwielbiających dostosowywać system do swoich potrzeb, jeśli chodzi o efekty wizualne.

Czytaj też: Laptop ASUS ZenBook 14 OLED – idealny partner biznesowy

Microsoft ma nam jeszcze sporo do udowodnienia w przypadku Windowsa 11 i z pewnością wdroży w najbliższym czasie sporo nowości do swojego najnowszego systemu. Koncern z Redmond chce skłonić do przesiadki na niego użytkowników Windowsa 10, a to może być nie lada wyzwaniem.

Grafika tytułowa: Microsoft