Samsung chce bić kolejne rekordy!

Samsung już jakiś czas temu zapowiedział wydłużenie wsparcia dużymi aktualizacjami Androida dla swoich flagowych oraz średniopółkowych smartfonów do trzech, a nawet czterech lat. W tym roku Koreańczycy z kopyta wystartowali z dystrybucją nowej wersji oprogramowania dla swoich wspieranych urządzeń. Plany na przyszły rok są jednak jeszcze bardziej ambitne!

Błyskawiczna aktualizacja Androida w 2023 roku?

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że w przyszłym roku koncern z Korei narzuci sobie jeszcze bardziej intensywne tempo, jeśli chodzi o udostępnianie nowej wersji oprogramowania. Android 14 z One UI 6 ma zostać udostępniony błyskawicznie po swojej oficjalnej premierze wszystkim użytkownikom wspieranych smartfonów oraz tabletów. Nie wiemy jeszcze w jaki sposób Samsung chce tego dokonać, ale deklarację możemy odbierać poważnie.

Póki co liderem, jeśli chodzi o udostępnianie aktualizacji jest Google. Nowe oprogramowanie dla smartfonów Pixel trafia na ich pokład w dniu premiery. Samsung również radzi sobie nieźle, ale jest pole do poprawy. Pozostali producenci, jak Xiaomi, OPPO czy realme są za Koreańczykami daleko w tyle. Jeszcze daleka droga ku temu, by świat Androida pod względem wdrażania aktualizacji dogonił ekosystem Apple.

Czytaj też: Wybieramy smartfon do 3000 złotych – listopad 2022

Póki co czekamy jednak aż Samsung zakończy wdrożenie Androida 13. Dla mojego smartfona spodziewam się nowej wersji „robota” na dniach. A czy Wy korzystacie już z One UI 5 na Waszych urządzeniach? Dajcie znać w komentarzach!

Grafika tytułowa: Samsung