Specyfikacja aparatów smartfona OnePlus 10 Pro ujawniona!

OnePlus 10 Pro to jeden z bardziej wyczekiwanych smartfonów pierwszej połowy 2022 roku. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się już za kilka dni. Podczas targów CES 2022 poznaliśmy oficjalnie wzornictwo tego urządzenia. Dziś natomiast mamy dla Was informacje związane z jego funkcjami fotograficznymi. Czy jest na co czekać?

fot. OnePlus

Czy OnePlus 10 Pro będzie foto-smartfonem?

OnePlus 10 Pro zaoferuje potrójny tylny aparat. Producent najpewniej postawi na ten sam zestaw obiektywów, co w ubiegłym roku. Otrzymamy więc 48-megapikselową kamerę główną, 50-megapikselową ultrawide i 8-megapikselowy teleobiektyw. Ciekawie zapowiadają się funkcje, które pojawią się w aplikacji aparatu urządzenia. Współpraca z Hasselblad zobowiązuje!

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o trybie fotografowania o nazwie RAW Plus, który podobnie jak format ProRAW firmy Apple, łączy zalety fotografii obliczeniowej i przechwytywania obrazów RAW. Ponadto, wszystkie trzy tylne aparaty mogą być używane w zaktualizowanym trybie Hasselblad Pro. Pozwala on kontrolować ustawienia ekspozycji i nagrywać 12-bitowe pliki RAW. Dostępny będzie również nowy ręczny tryb nagrywania wideo, zwany trybem filmu. Oferuje on kontrolę nad ISO i szybkością migawki, a także daje dostęp do formatu fotografowania LOG, który lepiej nadaje się do korekcji kolorów.

Czytaj też: iPhone 14 Pro jednak bez notcha? Potwierdzają to kolejne źródła!

OnePlus 10 pro to obiektyw ultrawide z ekstremalnym polem widzenia 150 stopni. Pozwoli nam on uwiecznić znacznie szersze kadry niż tradycyjne obiektywy szerokokątnie i wykonywać efektowne ujęcia. Postawienie na takie rozwiązanie to moim zdaniem bardzo dobra decyzja. Dziś, kiedy tak naprawdę flagowe smartfony nie odstają od siebie pod względem wydajności, uwagę klienta najbardziej przykuwają właśnie tego typu unikalne funkcje.

A jak Wam podoba się OnePlus 10 Pro? Czy rozważacie zakup tego smartfona?

Grafika tytułowa: OnePlus