iPhone 14 Pro jednak bez notcha? Potwierdzają to kolejne źródła!

Gdy kilka lat temu, w przypadku iPhone X, na frontowym panelu smartfonów Apple zagościł notch, od samego początku wzbudził sporo kontrowersji. Koncern z Cupertino usilnie próbował nas przekonać, że to fantastyczne i rewolucyjne rozwiązanie. Fani natomiast narzekali, że pokaźnych rozmiarów wycięcie w ekranie szpeci design urządzeń pracujących pod kontrolą iOS. Teraz, po kilku latach jest spora szansa na to, że notcha zastąpi inne rozwiązanie. I potwierdzają to kolejne źródła!

fot. Jeremy Bezanger / Unsplash

iPhone 14 Pro z otworem na aparat, jak w smartfonch Samsunga?

Od pewnego czasu krążą plotki o tym, że iPhone kolejnej generacji może stracić notcha na rzecz innego rozwiązania. Mówi się, że może to być wycięcie w ekranie na wzór tego, które stosowane jest przez Samsunga w przypadku smartfonów Galaxy. Takie informacje przekazali nam zarówno analitycy Bloomberga, jak i od lat przewidujący decyzje Apple Ming-Chi Kuo. Teraz do tego grona dołączył leakster Dylan, który często publikuje na Twitterze wiarygodne przecieki związane z produktami koncernu z Cupertino.

Według doniesień Dylana tegoroczne iPhone’y Pro na frontowym panelu otrzymają owalne wycięcie na kamerę. Aparat TrueDepth i system Face ID zostaną natomiast umieszczone pod wyświetlaczem. Jednocześnie Dylan dotarł do informacji wskazujących na to, że takie rozwiązanie kwestii notcha nie przełoży się negatywnie na jakość i efektywność pracy wspomnianych sensorów.

Czytaj też: Qualcomm podbije świat komputerów? Oto Snapdragon 8cx Gen 3!

Jest jeszcze zbyt wcześnie by brać przecieki za pewnik – choć pochodzą one z dość wiarygodnych źródeł. Nadchodzące miesiące powinny nam przynieść kolejne doniesienia w sprawie iPhone 14 Pro. Wtedy też nabierzemy pewności odnośnie ostatecznego kształtu topowego smartfona Apple.

A czy Wy wolicie iPhone’a z notchem, czy bez niego?

Grafika tytułowa: Dylan / Twitter