To nie spodoba się graczom? Targi E3 2022 znów w formie on-line!

Nie zdążyliśmy jeszcze dobrnąć do końca mocno zakłóconych przez sytuację pandemiczną targów elektroniki CES 2022, a już spływają do nas kolejne niepokojące informacje związane z następną dużą imprezą. Tym razem jednak chodzi o wydarzenie, które rokrocznie do Los Angeles ściągało setki tysięcy graczy. Mowa o targach gamingowych Electronic Entertainment Expo, czyli w skrócie E3. Niestety w bieżącym roku po raz kolejny odbędą się one wyłącznie w formie on-line!

fot. Fazly Shah / Unsplash

Gracze nie mają łatwo w czasach pandemii! Targi E3 znów wyłącznie w formie on-line!

Na pewno pamiętacie jeszcze okres przed-pandemiczny, kiedy to targi organizowane z myślą o graczach przyciągały tysiące fanów gamingu. Zarówno producenci gier, jak i akcesoriów prezentowali na nich swoje produkty, które miały zdobyć nasze serca i portfele. To się jednak zmieniło i coraz więcej wydarzeń odbywa się wyłącznie w formie on-line. Ów kryzys dotknął także słynne targi E3 odbywające się co roku w Los Angeles. Już w ubiegłym roku przybrały one formę transmisji internetowej. I niestety nic nie wskazuje na to, że w 2022 sytuacja ulegnie zmianie.

Organizacja ESA, odpowiedzialna za organizację wydarzenia pierwotnie zakładała, że w tym roku pojawi się możliwość zorganizowania imprezy w formie „stacjonarnej”. Szalejący koronawirus w wariancie Omikron pokrzyżował jednak te plany. Jak czytamy w oficjalnym stanowisku organizatorów:

Ze względu na trwające zagrożenie dla zdrowia związane z COVID-19 i jego potencjalnym wpływem na bezpieczeństwo wystawców i uczestników, targi E3 nie odbędą się stacjonarnie w 2022 roku. Niemniej jesteśmy podekscytowani przyszłością E3 i nie możemy się doczekać, aby wkrótce ogłosić więcej szczegółów”.

Czytaj też: CES 2022: Razer i Fossil prezentują niesamowity zegarek dla graczy!

Trudno mieć pretensje do organizacji ESA. W obecnej sytuacji wszyscy powinniśmy na siebie uważać i dbać o nasze zdrowie. Pozostaje nam mieć nadzieję, że być może w przyszłym roku, bądź w 2024 w końcu uda się zorganizować targi E3 nie tylko na ekranach naszych komputerów, ale że impreza powróci do Los Angeles. Na razie jednak musimy się pogodzić z tym, że pandemia wygrała z kolejnym niezwykle ważnym wydarzeniem.

Grafika tytułowa: E3