YouTube dla Smart TV z dwoma ważnymi nowościami!

Telewizory typu Smart TV coraz częściej goszczą w naszych domach. Korzystamy na nich nie tylko z popularnych serwisów streamingowych z kategorii wideo czy z aplikacji takich, jak Spotify. Bardzo często uruchamiamy na nich także usługę YouTube od Google. Koncern z Mountain View zdaje sobie sprawę z popularności swojego serwisu na inteligentnych telewizorach i wprowadza do niego dwie ważne nowości mające uprościć korzystanie z niego do maksimum!

fot. Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Aplikacja YouTube dla Smart TV z nowymi rozwiązaniami!

Pierwsza nowość to funkcja Zaloguj się swoim telefonem. W miejsce tradycyjnego logowania na załadowanej stronie internetowej, na ekranie naszego smartfona pojawi się monit, za pośrednictwem którego będziemy mogli wybrać konto, które chcemy połączyć z naszym Smart TV. Jedynym wymaganiem, jakie Google postawi przed użytkownikiem będzie konieczność podłączenia do tej samej sieci Wi-Fi obu urządzeń: zarówno smartfona, jak i telewizora.

Druga z nowości to z pozoru błaha, ale jakże ważna funkcja powtarzania materiału. Na pewno wielu z Was nawet nie zauważyło do tej pory, że brakuje jej w aplikacji YouTube na telewizorach. A przecież często zdarza się, że chcemy zapętlić w aplikacji naszą ulubioną muzykę, wizualizację (jak na przykład wideo z kominkiem) itp. Od teraz w przypadku Smart TV wykonanie takiej czynności nie będzie problemem.

Czytaj też: Te nowości Google doda do Androida w 2022 roku!

Cieszy fakt, że Google myśli nie tylko o wdrażaniu nowości w przypadku swoich aplikacji dla smartfonów, ale i tych dedykowanych telewizorom (pracującym nie tylko pod kontrolą Androida). Mam nadzieję, że w tym roku doczekamy się jeszcze wielu nowości dedykowanych użytkownikom Smart TV – nie tylko tych najnowszej generacji.

Grafika tytułowa: Alexander Shatov / Unsplash