Sony zwiększa ilość gier na PC i urządzenia mobilne

Sony poinformowało, że do 2025 roku połowę swoich gier udostępni na komputerach PC lub urządzeniach mobilnych.

Na zaprezentowanym podczas Dnia Inwestora wykresie widać wyraźnie, że byłby to znaczny wzrost w stosunku do obecnego roku. Obecnie około jedna czwarta wydań firmy będzie dostępna na PC i urządzenia mobilne. Pozostała część zostanie podzielona między konsole PlayStation 4 i PlayStation 5.

Źródło: Sony

„Stawiając na komputery PC i urządzenia mobilne, a także na usługi na żywo, mamy możliwość przejścia z sytuacji obecności w bardzo wąskim segmencie całego rynku gier do obecności praktycznie wszędzie”. Powiedział prezes Sony Interactive Entertainment Jim Ryan w komentarzach zgłoszonych przez Video Games Chronicle.

Według Ryana taka strategia zapewni dotarcie do znacznie szerszej liczby osób, a co najważniejsze do ich portfeli.

Firma już czerpie korzyści z wprowadzenia na PC takich tytułów jak Horizon Zero Dawn , Days Gone i God of War. Sprzedaż netto na tej platformie wzrosła ponad trzykrotnie. Z 80 milionów dolarów w zeszłym roku do prognozowanych 300 milionów dolarów w 2022 roku.

Sony poinformowało, że ​​planuje wydawać gry mobilne na kilka różnych sposobów, w tym brać udział w tworzeniu tytułów z istniejącymi programistami mobilnymi, a także założyć własną sieć studiów.

Dodatkowo plany obejmują zwiększenie usług związanych z grami na żywo oraz wyjście z usługami poza gry wideo.

Czytaj także: Eksperyment Sony. AI pokonuje człowieka w Gran Turismo