Snapdragon 8 Gen 1+ jednak opóźniony!

Snapdragon 8 Gen 1+ ma być kolejnym, flagowym procesorem od Qualcomm na 2022 rok. Założenia obrane przy jego konstruowaniu to zniwelowanie wad poprzednika. Ten natomiast znany jest z tego, że potrafi dość mocno się nagrzewać podczas pracy pod obciążeniem. Spodziewaliśmy się premiery układu jeszcze w tym półroczu. Jak się jednak okazuje, ta przesunie się w czasie!

Snapdragon 8 Gen 1+ w drugiej połowie roku

Opóźnienia związane z premierą procesora wywołane są przez sytuację COVID-ową w Chinach. Jako że pandemia w Państwie Środka ponownie się rozhulała, wiele fabryk zostało zamkniętych do odwołania. W mieście Zhengzhou, w którym znajduje się ogromna fabryka Foxconn zarządzono wręcz permanentny lockdown. Dlatego też Qualcomm napotkał ogromne problemy związane z wyprodukowaniem nowych procesorów, przez co dostawy dla kontrahentów ulegną odczuwalnemu opóźnieniu.

Szacuje się, że premiera procesora Snapdragon 8 Gen 1+ przesunie się na drugą połowę bieżącego roku. W układzie pokładane są ogromne nadzieje. Oprócz tego, że liczymy na rozwiązanie problemu z throttlingiem, spodziewamy się też poprawionej wydajności układu graficznego. Parametry samego CPU powinny natomiast pozostać bez zmian względem poprzednika. Ponadto z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwszym smartfonem wyposażonym w nowy procesor ma być Motorola Edge 30 Ultra, która na poważnie będzie rywalizować z flagowcami od Samsunga, czy Xiaomi.

Czytaj też: Składane smartfony dla każdego? To plan OPPO!

Qualcomm nie określił jeszcze konkretnej daty premiery swojego nowego procesora. Wiele w tej kwestii zależy od rozwoju sytuacji w Chinach. To właśnie na Dalekim Wschodzie produkowane są kluczowe komponenty dla wielu technologicznych gigantów. Jeśli więc COVID w tym kraju nieco odpuści, być może pojawią się nieco bardziej klarowne wieści w owej kwestii.

Grafika tytułowa: Qualcomm