Składane smartfony dla każdego? To plan OPPO!

Niekwestionowanym liderem segmentu składanych smartfonów jest Samsung ze swoimi modelami z rodziny Galaxy Z. Jak się jednak okazuje, koreańskiemu gigantowi zaczyna wyrastać mocny rywal. Mowa o OPPO. Chiński koncern zaserwował nam już pokaz siły z modelem Find N. Dziś natomiast dowiadujemy się, że nie jest to ostatnie słowo Chińczyków w segmencie.

fot. OPPO

Nadchodzi konkurent dla Galaxy Z Flip 3?

Według najnowszych doniesień, OPPO ma wydać smartfona będącego bezpośrednią konkurencją dla Samsunga Galaxy Z Flip 3 (i jego ewentualnego następcy, który zadebiutuje za kilka miesięcy). Będzie to więc urządzenie typu clamshell, które po złożeniu bardzo łatwo zmieścimy nawet w mało obszernej kieszeni. Atutem nowego składanego OPPO w starciu z koreańskim produktem ma być cena wynosząca nieco ponad 3000 złotych w przeliczeniu na polską walutę.

Jeśli chodzi o podzespoły – na razie nie podano żadnych istotnych informacji. Możemy jednak spodziewać się, że nowy składany OPPO będzie na tyle mocny, by sprostać wymaganiom osób wykorzystujących urządzenie do skomplikowanych zadań. Chiński koncern postawi więc raczej na pewno na topowy procesor oraz na sporą ilość pamięci – zarówno operacyjnej, jak i tej przeznaczonej na dane użytkownika.

Czytaj też: Smartfony Samsung najszybsze na rynku? Nadchodzi nowy standard pamięci!

Jeśli nowość od OPPO będzie miała zadebiutować jeszcze w tym roku, to w przeciągu kilku tygodni do sieci powinny trafić konkretne przecieki z nią związane. Mam nadzieję, że ów „składak” będzie też po prostu ładny. Myślę jednak, że w przypadku OPPO akurat o tą kwestię możemy być spokojni.

Grafika tytułowa: OPPO