Smartfony iPhone 12 z ważną nowością!

Apple znane jest z tego, że wspiera swoje smartfony funkcjonalnymi aktualizacjami oprogramowania przez długie lata. Producenci urządzeń z Androidem na pokładzie mogą tylko pozazdrościć koncernowi z Cupertino tak przemyślanej polityki, jeśli chodzi o rozwój oprogramowania. Właściciele iPhone 12 doczekali się ostatnio dość ważnego usprawnienia, którego… w zasadzie nikt się nie spodziewał!

Sprawniejsze ładowanie dla starszych iPhone

Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania, właściciele iPhone 12 doczekają się sprawniejszego ładowania bezprzewodowego w przypadku swoich smartfonów. Do tej pory bowiem urządzenie oferowało możliwość uzupełniana energii dzięki MagSafe z mocą do 15 W wyłącznie dla certyfikowanych przez Apple ładowarek. Zmiany poczynione przez producenta umożliwiają uzyskanie podobnej mocy ładowania dla ładowarek innych niż MagSafe. Wcześniej w ich przypadku maksymalna moc ładowania wynosiła 7,5 W.

Co to oznacza dla użytkowników tego modelu iPhone? Przede wszystkim nie będą już musieli wydawać niemałych pieniędzy na akcesoria certyfikowane przez Apple, by cieszyć się pełną mocą ładowania bezprzewodowego. Warto w tym momencie zaznaczyć, że podobne rozwiązanie zostało wprowadzone wcześniej chociażby dla iPhone 13. Cieszy fakt, że producent idzie na rękę użytkownikom i udostępnia tak ważne usprawnienie nawet w kilka dobrych lat po premierze urządzenia.

Czytaj też: Samochody Xiaomi zrobią furorę?

Grafika tytułowa: Thai Nguyen / Unsplash